Derma roller – bezpieczne odmładzanie skóry

0
954

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dzisiaj realizowane powszechnie. Stanowią podstawę pielęgnacji całego ciała. Szczególną uwagę zwraca się na twarz. Zgodnie z kanonem obowiązującej mody w ramach wyglądu zewnętrznego, skóra twarzy ma być pozbawiona jakichkolwiek defektów, przede wszystkim zmarszczek. Jak zachować młodość? Nie da się zatrzymać naturalnych procesów starzenia się ludzkiego organizmu, ale z całą pewnością można sprawić, że te będą postępować wolniej. Z pomocą przychodzi derma roller.

Jak stosować derma roller?

Na początku trzeba potwierdzić, że derma roller jest urządzeniem w pełni bezpiecznym, który jeśli tylko jest właściwie stosowany, nie wywołuje żadnych ubocznych, negatywnych skutków. Co ciekawe, derma roller wykorzystywany jest w profesjonalnych gabinetach kliniki medycyny estetycznej, ale też w domowym SPA. Bez problemu takie urządzenie można nabyć samodzielnie i postępować zgodnie z instrukcją obsługi, aby realizować pielęgnacyjne i upiększające zabiegi.

Derma roller, to inaczej mikronakłuwanie skóry. Urządzenie posiada cieniutkie igiełki, które poprzez masaż twarzy wbijają się w głąb skóry. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że zabieg nie jest bolesny, a mikro nakłucia są naprawdę niewielkie, nie uszkadzają warstw skórnych.

Pamiętać należy o odpowiednim przygotowaniu. Przede wszystkim derma roller trzeba każdorazowo dezynfekować. Już podczas masażu z powodzeniem można wprowadzać serum odżywcze, które poprzez mikronakłucia wnika w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu efekty stosowania preparatów witaminowych są znacznie szybsze i lepsze.

Derma roller – efekty stosowania

Derma roller jest dedykowany wszystkim, którzy chcą zahamować proces starzenia skóry, zniwelować drobne zmarszczki, ale też ujędrnić skórę, usunąć płytkie blizny czy przebarwienia. Derma roller stosuje się w przypadku niekorzystnych zmian skórnych i blizn potrądzikowych. Taka mezoterapia mikroigłowa sprawdza się doskonale w walce z zasinieniami wokół oczu.

Derma roller – częstotliwość stosowania

Najlepsze efekty osiąga się, wykonując zabiegi derma roller przynajmniej raz w tygodniu, regularnie. Liczba zabiegów jest zależna od efektów, jakie chce się osiągnąć. Z reguły zaleca się wykonanie co najmniej 10 zabiegów.

Warto pamiętać, że derma roller najczęściej stosuje się w ramach zabiegów na skórę twarzy, natomiast nie ma przeciwwskazań do realizacji mikronakłuć na przykład na brzuchu, biodrach, udach czy pośladkach. Zabiegi zawsze ujędrniają skórę, zwalczają cellulit, a nawet rozstępy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania mezoterapii mikroigłowej? Zabiegi są bezpieczne, nie wywołują negatywnych skutków ubocznych, natomiast nie każdy może z nich korzystać. Nie zaleca się mikro nakłuć w przypadku stanów zapalnych skóry, łuszczycy, bielactwa, egzemy, ale też skóry z tendencją do pękania naczynek. Derma roller nie powinien być stosowany u pacjentów, którzy borykają się z cukrzycą i chorobami krzepnięcia krwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here