Idealny prezent dla dziecka

Przeważnie nie mamy większych problemów z kupowaniem prezentów dla osób dorosłych. Wiemy dobrze, co nas samych mogłoby usatysfakcjonować, dlatego w oparciu o własne pragnienia zdobywamy podarunki dla najbliższych. A nawet jeśli kompletnie nie mamy na nie pomysłu, osobie dorosłej zawsze możemy wręczyć pieniądze umieszczone w eleganckiej kopercie, bukiet świeżych kwiatów lub wytworne słodycze. Inaczej postępujemy w momencie, gdy solenizantem jest mały człowiek. Trudno jest nam wczuć się w jego rolę i ciężko jest nam ocenić, co tak naprawdę spodobałoby się kilkulatkowi. Nie pamiętamy swojego dzieciństwa, a nawet gdybyśmy umieli do niego powrócić, musimy mieć na uwadze to, że dziś maluchy znacznie szybciej dorastają, a zwykłe maskotki nie są już dla nich niczym fascynującym. Co takiego możemy zatem podarować małemu dziecku, aby zadowolić jednocześnie także jego rodziców?

Wspaniałym, praktycznym i przy tym bardzo eleganckim prezentem mogą być chociażby takie wiersze dla dzieci. Umieszczane w przepięknie prezentujących się książkach i notesach zachwycają dzieci już od pierwszej chwili. Kilkulatek od razu ma ochotę wziąć taką barwną księgę do swoich rączek i zajrzeć do jej wnętrza. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy kupić tego rodzaju prezent, musimy dostosować go do wieku samego solenizanta. Kilkulatkowi nie podarujemy bowiem ogromnej książki wypełnionej metaforycznymi wierszami, które dla nas samych często nie są zrozumiałe. Szukajmy zatem dzieł tworzonych z myślą o najmłodszych. Klasycznym wyborem będą bajki Tuwima bądź wiersze dla dzieci napisane przez Jana Brzechwę. Dziś znajdziemy je niemalże we wszystkich księgarniach i to dosłownie za grosze. W cenie kilkunastu złotych zakupimy elegancką księgę, dzięki której nasz solenizant będzie mógł pracować nad swoją wyobraźnią i ogólnym rozwojem. Bo dzieci po prostu muszą czytać! Ta czynność zdecydowanie rozbudza ich kreatywność.

Nawet jeśli kilkulatek nie potrafi jeszcze czytać, jego rodzice wspólnie z nim mogą przeglądać te wszystkie książeczki i przedstawiać mu występujące w nich historie. Będą one w pełni zrozumiałe już dla czterolatka, jednak jeśli nasz solenizant jest znacznie młodszy, wręczanie mu księgi wypełnionej wierszykami nie będzie najlepszym pomysłem. Takiej osobie musimy podarować coś znacznie prostszego i klasycznego. Nie musi to być wcale bardzo drogi i nowoczesny prezent. Znacznie ważniejszy jest przecież nasz gest i sama świadomość, że chcemy uszczęśliwić drugą osobę. Szukając idealnego prezentu, rozejrzyjmy się zatem po działach ze zwykłymi klasycznymi maskotkami. Sami przecież uwielbialiśmy je za swoich dziecięcych czasów. Wszyscy mieliśmy przynajmniej jednego ukochanego misia, którego moglibyśmy zabierać ze sobą dosłownie wszędzie – do sklepu, rodziny czy nawet przedszkola – a każda próba odebrania nam go z rąk kończyła się krzykiem i wielkim płaczem. Przyjemna i miękka maskotka będzie dobrym wyborem dla każdego dzieciaka. Nie zapłacimy za nią wiele i kupimy ją praktycznie w każdym sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here