Profesjonalne alkomaty policyjne - zalety

Alkomat to niewielkie urządzenie służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, które zostało opatentowane ponad 60 lat temu! Pierwszy wypadek komunikacyjny spowodowany przez nietrzeźwego kierowców miał miejsce jeszcze w XIX wieku. Od tamtej pory przybyło zarówno samochodów, jak i prowadzących je osób pod wpływem alkoholu. Rynek wciąż się rozrasta, a przeciętnemu klientowi nie łatwo jest wybrać odpowiedni model.

Jak działa alkomat policyjny?

Alkomaty policyjne posiadają dokładne sensory elektrochemiczne, które są dużo dokładniejsze od zastosowanych w alkomatach domowych sensorów półprzewodnikowych. Wyróżniamy dwie opcje badania urządzeniem.

Tryb pasywny służy do badania przesiewowego i wstępnej oceny stanu trzeźwości. Alkomat wystarczy jedynie zbliżyć do ust osoby badanej.

Tryb aktywny polega na dmuchaniu przez kilka sekund w ustnik, dzięki czemu możliwe jest pobranie próbki wystarczającej do dokładnego badania.

Profesjonalne alkomaty policyjne — zalety.

Alkomaty policyjne to profesjonalne urządzenia o dużo wyższym stopniu zaawansowania od dostępnych w supermarketach urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Posiadają atesty udzielane przez wyspecjalizowane instytucje zajmujące się kontrolą urządzeń pomiarowych i spełniają rygorystyczne normy pomiarowe. Są gwarancją odpowiedniego badania, którego wyniki będą respektowane w sądach.

Charakteryzują się niezwykłą wydajnością. Mogą przeprowadzić nawet trzysta pomiarów w ciągu godziny.

Za sprawą wbudowanych przeliczników otrzymany wynik jest przedstawiany bezpośrednio w promilach. To niezwykłe udogodnienie dla użytkownika, który nie jest biegły w przeliczaniu jednostek.

Są zasilane bezprzewodowo dzięki bateriom lub akumulatorom, więc możesz ich użyć, gdzie tylko zechcesz.

Posiadają wiele przydatnych dodatkowych funkcji. Część z nich posiada wbudowaną pamięć, która pozwala na zachowanie nawet kilkuset wyników. Wyświetlacz i latarka ułatwią badanie w terenie.

Żeby mieć gwarancję produktu najwyższej jakości, zdecyduj się na zakup w zaufanym źródle takim jak sklep alkomaty.net pl.

Kiedy warto zainwestować w alkomat policyjny?

Są one coraz częściej wybierane przez osoby indywidualne. Dzięki precyzyjnym pomiarom możemy dokładnie kontrolować się na imprezie czy w dniu po niej następującym. Jest to niezwykle ważne, kiedy jesteśmy kierowcami. To też nieoceniona pomoc, jeżeli prowadzisz firmę transportową czy budowlaną. Wynik z takiego alkomatu szybko rozwiąże problem z problematycznym pracownikiem, a Ty będziesz mógł spokojnie zarządzać działalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here