Przyczyny wypadania włosów

Problem łysienia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż tych ostatnich w większym stopniu. Przyczyny mogą być bardzo różne, ale na szczęście dzisiaj łysienie można już leczyć.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym, codziennie tracimy ich ok. 100. U większości osób jest to właściwie niezauważalne. I nie ma w tym nic dziwnego, bo każdy z nas ma na głowie ok. 100 tys. włosów. Sytuacją niepokojącą może być fakt, gdy nagle na szczotce lub w brodziku zauważymy większą ilość włosów. To sygnał, że rozpoczęło się łysienie. Najważniejszą sprawą jest ustalenie jego przyczyny, a może być ich kilka:

• androgenowe – spowodowane zmianami hormonalnymi,
• chorobowe – nowotwory, problemy z tarczycą, trzustką, przysadką mózgową, alergie, choroby grzybicze,
• niedobory żelaza i cynku – efekty niewłaściwej diety,
• niewłaściwa pielęgnacja włosów – nie lubią wysokiej temperatury (suszarki, prostownice, lokówki), intensywnych preparatów chemicznych,
• uwarunkowania genetyczne.

W początkowym etapie wypadania włosów można zmienić szampony, ale jeżeli nie przyniesie to efektów, to trzeba zastosować inne metody. Przede wszystkim wypadanie włosów leczenie należy zacząć od właściwej diagnozy. Lekarz dermatolog na podstawie wywiadu, badań skóry, badań analitycznych potrafi zdiagnozować właściwą przyczynę i dobrać do niej odpowiednie leczenie łysienia.

Wypadanie włosów leczenie – popularne metody

Przede wszystkim leczenie łysienia zacząć należy jak najwcześniej. Na pierwszym etapie mogą wystarczyć specjalistyczne szampony lecznicze lub odżywki do wcierania dostarczające odpowiednie składniki odżywcze. Jeśli okaże się to nieskuteczne, to należy wykorzystać metody bardziej skuteczne.

Dermatolog może przepisać leki doustne, które przywrócą równowagę hormonalną i przerwą proces wypadania włosów.

Bardzo popularnym sposobem wzmacniania cebulek włosowych jest mezoterapia dostępna w wielu gabinetach kosmetycznych. Polega ona na dostarczaniu za pomocą mikroigieł specjalnych koktajli odżywczych z witaminami i mikroelementami lub z osoczem bogatopłytkowym.

Mezoterapia poprawia ukrwienie i pobudza mieszki włosowe.

Coraz częściej przy wypadaniu włosów stosowana jest laseroterapia. Odpowiednio dobrane promienie laserowe działają stymulująco na mieszki włosowe. Włosy nie tylko przestają wypadać, ale odrastają gęściejsze i grubsze.

Jeśli wszystkie metody zawiodą, to pozostaje tylko przeszczep włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here