samolot

Praca pilota wiąże się przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością. Sterująca maszyną w przestworzach musimy wykazywać się ogromnym skupieniem i odpornością na stres. Do pracy wymagań i są specjalnego typu kandydaci oraz specjalne przygotowanie zawodowe. Jeżeli samoloty to twoja pasja i zawsze chciałeś latać, zapewne zaczynasz od kursu w aeroklubach lub innych szkołach latania. W takich miejscach, w ramach kursu, możesz wyrobić sobie licencję na pilota turystycznego.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-pilotem-samolotu-pilot-samolotu-i-sciezka-kariery/

Licencja pilota samolotu turystycznego – PLL

Wymaga mi do wyrobienia sobie takiej licencji nie są zbyt restrykcyjne. Wymagana jest szkoła średnia, zaświadczenie o niekaralności oraz brak przeciwskazań ze strony natury psychologicznej i fizycznej. Taki kurs trwa 50 godzin i zawiera zarówno część praktyczną jak i teoretyczną. Minusem takiego kursu jest przede wszystkim ogromny koszt. Wynosi on około 20 000 zł. Takie uprawnienia pozwalają latać Ci nie tylko samotnie, ale również z pasażerami. Obsługiwać możesz samoloty jednosilnikowe do masy startowej 5700 kg. 

Wykształcenie zawodowe dla pilota samolotu

Aby zostać zawodowym pilotem samolotu musisz mieć jednak wyrobione głębsze przygotowanie. Możesz je uzyskać Dzięki dwóm miejscem w Polsce. Jest to Politechnika Rzeszowska lub Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk powietrznych w Dęblinie. Ta druga jest uczelnią uzależnioną odkształcenia ci na pilota do związanej kariery zawodowej z Armią. W Rzeszowie z kolei możesz składać dokumenty na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalnością lotnictwo. Z racji tego, że jest to jedyna uczelnia, gdzie możesz bezpłatnie kształcić się na pilota, jest to kierunek bardzo oblegany. Nie tylko nie łatwo jest się tam dostać, ale również wymagana jest spora praca i nauka. Podczas rekrutacji twoim atutem na pewno powinna być licencja PLL, wysoki wynik na maturze z matematyki, fizyki oraz języka obcego.

Zobacz też: http://www.miedzycechowy.pl/pilot-jak-wyglada-praca-predyspozycje-zawodowe-do-wykonywania-zawodu-pilota/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here