Wynajem nieruchomości - co warto wiedzieć

Polskie gór to niezwykle urokliwy zakątek, który jest pełen turystów zarówno latem, jak i zimą. Jest to również idealne miejsce, by kupić nieruchomość pod wynajem jako inwestycję, która zapewni stały dochód. Jaki rodzaj nieruchomości wybrać?

Condohotel – co to jest?

Kupno apartamentu w górach pod wynajem to dopiero początek drogi. Kolejnym krokiem, czasami dużo trudniejszym, jest zarządzanie najmem nieruchomości. Jest to praca, którą należy wykonywać dzień w dzień. Poszukiwanie nowych najemców oraz przygotowywanie nieruchomości to zajęcia, którym trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi. Jest to praca związana z ciągłym kontaktem z drugim człowiekiem, co jak wiemy nie jest łatwe.

Jest jednak forma inwestowania, która zwalnia właściciela od tego zadania. Condohotele, bo o nich mowa, to forma inwestowania w budynki, które deweloper buduje z myślą o sprzedaży poszczególnych apartamentów w górach, a jednocześnie przeznaczone są do wynajmu.

Zadaniem dewelopera jest zarządzanie najmem. Właściciel nie jest zobowiązany do obsługi najemców. Ten obowiązek spada na dewelopera, dzięki temu apartamenty góry stają się inwestycją, która nie wymaga od właściciela pracy oraz poświęcenia jej czasu.

Pokoje pod wynajem

Apartamenty w górach to tylko jedna z możliwości wynajmu nieruchomości. Kolejną alternatywą są pokoje w górach do wynajęcia.

Jest to inwestycja, która często będzie wymagała mniejszych nakładów. Dlaczego? Standard pokoi do wynajmu jest niższy niż standard apartamentów w górach. Dzięki temu kwota zakupu nieruchomości również będzie niższa.

Pokoje do wynajęcia w górach to inwestycja, która przez cały rok może cieszyć się zainteresowaniem turystów. Dlatego warto przemyśleć możliwość współpracy z firmą, która zajmie się bieżącą obsługą nieruchomości, która z racji ilości przewijających się turystów może być bardzo absorbująca.

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem to zawsze dobry pomysł. Jednak nie każda inwestycja przyniesie taką samą stopę zwrotu. Przed zakupem nieruchomości warto dobrze się do tego przygotować poznając lokalny rynek najmu, zapotrzebowania klientów oraz ceny na rynku najmu. Prawidłowe obliczenie przyszłej stopy zwrotu to „być albo nie być” inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here