Jak wybrać najlepszy salon manicure w Lublinie? Oto najlepsze wskazówki!

Kiedy udajesz się na zabieg manicure, nie myślisz o tym, że może coś pójść nie tak. Pokładasz nadzieję w doświadczeniu i wiedzy stylistki, która zajmuje się obróbką Twoich paznokci. Tymczasem czy masz pewność, że trafiłaś w dobre ręce? Jesteś w stanie zauważyć, kiedy stylistka popełnia kluczowy błąd i wiesz, na co nie powinna sobie nigdy pozwolić? Po czym poznać specjalistę? Na te pytania odpowiemy w tym artykule oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy salon w mieście.

Czego stylistka robić nie powinna?

Każdy profesjonalny salon manicure wyróżnia się perfekcyjną higieną, idealnym wyglądem i stu procentowym bezpieczeństwem wykonywania zabiegu. Niestety, jeśli nie chodzisz do różnych salonów, lub co gorsza, wybierasz się na taki zabieg po raz pierwszy, nie wiesz, na co zwrócić uwagę i przed czym się chronić. W sieci znajdziesz mnóstwo porad jak wykonać zabieg manicure, ale nie pisze się o tym, czego stylistka w salonie nie powinna robić. Dlatego też zebraliśmy listę błędów, które niestety często są praktykowane w salonach.

Niedoświadczone stylistki bardzo często nie dbają o higienę miejsca pracy. Mowa tutaj nie tylko o porządku w salonie. Chodzi raczej o coś więcej, co może wywrzeć większy, negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Stosowanie rękawiczek jednorazowych przez stylistkę to podstawa! Kolejną sprawą jest dezynfekcja rąk klientki. Niestety o tym zabiegu wiele kosmetyczek zapomina, a ma on niebagatelny wpływ na zdrowie! Kolejną kwestią jest sterylizacja narzędzi wielokrotnego użytku. Niestety wiele stylistek wielokrotnie i na dłoniach różnych klientek używa tych samych cążek, kopytka czy frezów. To sprawia, że może dojść do przeniesienia groźnych bakterii i grzybów z jednej klientki na drugą. Dlatego też tak ważne jest dopilnowanie, aby stylistka dopiero przy nas otworzyła torebkę z narzędziami, na której widnieje data wykonania sterylizacji. Będąc przy temacie higieny, należy także pamiętać, że jednorazowe przyrządy takie jak pilniczki powinny być faktycznie jednorazowego użytku. Niestety i tutaj można spotkać uchybienia.

Kolejną kwestią, która nierzadko jest spotykana u niedoświadczonej manikiurzystki, jest wycinanie skórek, lub tak silne ich odsuwanie, że doprowadza do powstania ran. W efekcie gdy dojdzie do kontaktu z lakierem, może dojść do wywołania silnej reakcji uczuleniowej. Podobnie jak w przypadku zalania skórek. Tutaj problem pojawia się także dlatego, że sam zabieg będzie nietrwały, a może nawet doprowadzić do wdania się zakażenia.

Jak się przed tym ustrzec?

Odpowiedź jest prosta – wybierając profesjonalny salon. Podobnie jak w przypadku fryzjera, stawiamy na najlepszych, tak i tutaj warto wybrać profesjonalistę. O tym jak znaleźć najlepszy salon fryzjerski przeczytasz tutaj. A gdzie szukać profesjonalnych salonów manicure? Najlepiej przez wyszukiwarkę, na której znajdziesz wszystkie salony w mieście. Do takich należy niewątpliwie serwis https://www.moment.pl/paznokcie/lublin, który skupia największą bazę salonów w okolicy. Dodatkowo daje możliwość sprawdzenia opinii na ich temat a nawet zarezerwowana wizyty!

Teraz już wiesz gdzie szukać najlepszych salonów manicure i na co zwrócić uwagę w trakcie zabiegu. Mając tę świadomość, możesz czuć się bezpieczna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here