zioła na erekcję
fot. Pexels.com

Zaburzenia erekcji występują dość często, chociaż mało się o tym mówi. Brak erekcji nie musi od razu oznaczać groźnej choroby. Czasami powodem może być po prostu zwykłe zmęczenie lub nadmierny stres. Z pomocą może przyjść ziołolecznictwo, które jest dobrym wsparciem przy zaburzeniach wzwodu. Jakie zioła sprzyjają powstawaniu erekcji?

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/jakie-ziola-na-erekcje-podpowiadamy/

Powody braku erekcji

Przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele. Często są związane z podeszłym wiekiem lub określonymi chorobami. Jeśli problemy ze wzwodem pojawiają się regularnie, warto przede wszystkim zasięgnąć porady lekarza. Jeśli jednak badania lekarskie okażą się optymistyczne, najprawdopodobniej brak erekcji może być spowodowany przewlekłym zmęczeniem organizmu, sporym stresem lub problemami na tle psychologicznym i odczuwaniem lęku przed łóżkowym niepowodzeniem. Co więcej, zaburzenia mogą być wynikiem niezdrowego trybu życia, bardzo niskiej aktywności fizycznej, nadużywania alkoholu czy paleniem papierosów. 

Zioła sprzyjające erekcji

Niektóre zioła posiadają właściwości mające zbawienny wpływ na powstawanie erekcji. Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy z nich.

  • Żeń-szeń (panax ginseng) – znany jest w ziołolecznictwie już od 2000 lat. Jest często stosowany jako naturalny środek usprawniający erekcję. Co więcej, żeń-szeń poprawia libido i wydłuża czas trwania wzwodu. Suplementacja tym ziołem jest bezpieczna, chociaż nie powinna trwać dłużej niż osiem tygodni. W czasie ziołowej kuracji bezwzględnie należy unikać alkoholu i kofeiny.
  • Miłorząb japoński (ginkgo biloba) – to chińskie zioło pomaga zwiększyć przepływ krwi w penisie, poprawiając tym samym występowanie erekcji. Pożądane efekty powinny się pojawić podczas regularnej suplementacji przez okres czterech tygodni.
  • Johimbina – kora z afrykańskiego drzewa ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne i zwiększające przepływ krwi w prąciu. Co więcej, johimbina potrafi pobudzić nerw miedniczy, zwiększając poziom adrenaliny w organizmie. Świetnie działa także na libido.

Zobacz także: http://www.miedzycechowy.pl/arytmia-zaburzenia-serca-grozne-dla-zycia/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here