Czym powinny cechować się dobre skrzynki na butelki

Skrzynki na butelki są bardzo popularnym, wręcz powszechnym rozwiązaniem wśród firm oferujących napoje w szklanych butelkach. Trudno się temu dziwić, ponieważ łatwe do stłuczenia szkło jest całkowicie bezpieczne w specjalnej skrzynce. Niestety nie wszystkie skrzynki na piwo, jak i skrzynki na wodę mineralną oraz inne napoje nadają się do dłuższego użytku. Czym zatem kierować się przy wyborze skrzynek na butelki ze szkła?

Skrzynki na butelki a materiał wykonania

Kiedyś najpopularniejszym rozwiązaniem była produkcja skrzynek na butelki z drewna lub nieco rzadziej z metalu. Było to jednak wielce niepraktyczne ze względu na wagę takich skrzynek, dlatego też współcześnie praktycznie zawsze używa się plastiku. Należy jednak pamiętać, że plastik bywa lepszej lub gorszej jakości, co zwykle jest widoczne poprzez cenę skrzynek na butelki. Skrzynki na wodę mineralną i inne napoje są bardzo tanie, dlatego też nikt nie powinien się wahać aby zapłacić kilka złotych więcej za dobrej jakości wyrób z plastiku, który będzie bezpiecznie przechowywał butelki przez całe lata.

Waga skrzynki na piwo lub wodę

Ogromne znaczenie przy wyborze skrzynki na butelki ma też jej waga. Szklane butelki wypełnione napojami same w sobie bywają bardzo ciężkie, dlatego też skrzynka musi ważyć jak najmniej, oczywiście nie tracąc przy tym wytrzymałości. Dlatego też najlepiej jest gdy Skrzynki na piwo, wodę mineralną, czy też inne napoje mają wiele otworów w ściankach, zajmujących większość ich powierzchni. Często estetyczne otwory potrafią zmniejszyć wagę plastikowego wyrobu nawet o 75%, co ma szczególne znaczenie przy wszelkich pracach logistycznych. Należy przy tym też pamiętać o uchwytach na dłonie, które muszą być wyraźnie widoczne i wygodne.

Kolor i wygląd skrzynki na napoje

Choć mogłoby się wydawać, że wygląd skrzynki na szklane butelki jest kwestią drugorzędną, to ma on bardzo istotne znaczenie. Jeśli skrzynki na piwo będą różniły się od skrzynek na wodę mineralną znacznie ułatwi to organizację pracy na magazynach, jak i układanie towarów na półkach sklepowych. Ponadto na skrzynce może znaleźć się logo danej marki napojów wraz z subtelną reklamą, co jeszcze bardziej ułatwi organizację, jednocześnie przyciągając klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here