Dlaczego Polacy mieszkający w Norwegii mają trudności z kredytem hipotecznym

Jeśli ktoś z nas starał się kiedyś o jakikolwiek kredyt w banku wie, że te stawiają wobec swoich potencjalnych klientów liczne warunki, które muszą spełnić. Nie ma się co dziwić. Banki nie są instytucjami charytatywnymi i zależy im aby kredytować środki osobom, które wywiążą się z umowy i będą płacić raty terminowo. Oczywiście, im wyższy kredyt i dłuższy okres kredytowania, tym więcej obwarowań. Doskonałym przykładem na to jest chociażby kredyt hipoteczny. Jeszcze więcej problemów napotkać możemy kiedy staramy się o takie wsparcie za granicą np. w Norwegi.

Bariera językowa

Nawet dla Polaków mieszkających w Norwegii już od wielu lat, niektóre postanowienia umowy kredytu mogą stanowić wiele trudności. Ile razy zdarzyło się bowiem, że niezrozumiałe były dla nas postanowienia umowy zawartej w rodzimym języku? Co dopiero kiedy umowa zawarta jest w języku obcym.

Należy mieć na uwadze, że kredyt hipoteczny to wysokie zobowiązanie oraz koszty, które musimy ponieść. Do tego to obciążenie długoterminowe, które spłacać będziemy nawet 30 kolejnych lat. Warto więc dokładnie zapoznać się z postanowieniami umowy kredyt hipotecznego. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z pomocy jaką oferuje https://localmarket.no/pl. Zapewniają oni łatwy kontakt z odpowiednimi ekspertami w różnych dziedzinach, w tym także doradcami kredytowymi, którzy pomogą nam z kredytem hipotecznym w Norwegi.

Wiele wymogów stawianych przez banki

Wynajmowanie mieszkania w Norwegi nie należy do najtańszych. Jeśli więc decydujemy się na dłuższy pobyt w tym kraju, z pewnością prędzej czy później, będziemy chcieli kupić własne lokum. Zarobki mimo, że dużo lepsze niż w Polsce i tak mało komu pozwalają na zakup nieruchomości za gotówkę. Dlatego też najczęściej będziemy musieli udać się do banku. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ te, nakładają na potencjalnych kredytobiorców liczne obwarowania.

Przede wszystkim musimy na stałe mieszkać w Norwegi, a także posiadać stały numer personalny, który umożliwia nam korzystanie m.in. z usług banków. Do tego musimy posiadać legalną pracę oraz stałe i odpowiednio wysokie dochody. Nie możemy bowiem starać się o kredyt wyższy niż 5-krotność naszych rocznych zarobków. Do tego musimy wylegitymować się nienaganną historią kredytową i najlepiej brakiem innych, aktualnie spłacanych zobowiązań. Musimy także płacić podatki w norweskim Urzędzie Skarbowym i posiadać zeznanie podatkowe za rok ubiegły. Do tego bank będzie wymagał od nas posiadania wkładu własnego w wysokości minimum 15% wartości nieruchomości.

Jak pokazują statystyki, wszelkie nieporozumienia co do treści zawartych umów kredytów hipotecznych, dotyczą niezrozumienia postanowień oferty, niedokładnego przeczytania umowy oraz braku wiedzy na temat produktów bankowych. Jeśli mieszkamy w Norwegi i chcemy rozpocząć starania o kredyt hipoteczny swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować, nie do banku, a do specjalistów https://localmarket.no/pl. Dzięki nim będziemy mieli zapewnioną profesjonalną pomoc doradców kredytowych, którzy pomogą skompletować nam wniosek i będą z nami na każdym etapie kredytowania, co nie tylko ułatwi nam cały proces, ale także pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here