Jak wybrać olejek do paznokci

Olejki to kosmetyki do pielęgnacji paznokci, które wzmacniają kruchą i łamliwą płytkę, pobudzają ich wzrost i sprawiają, iż otaczające je skórki stają się elastyczne i miękkie. Można kupić gotową już odżywkę albo przygotować ją samemu, wykorzystując przy tym naturalne olejki roślinne. Jak wybrać olejek do paznokci? Poniżej, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedy warto używać olejku do paznokci i skórek?

Taka odżywka sprawdza się zawsze, gdy paznokcie sprawiają nam problemy, na przykład, kiedy ich osłabienie stanowi efekt nałożenia hybrydy. Zniszczone paznokcie po hybrydowym manicure to niestety bardzo częsty problem, który wynika zwykle z nieodpowiedniego usuwania lakieru albo zbytniego piłowania powierzchni płytki. Olejek do paznokci będzie pomocny nie tylko jednak po hybrydach. Jeżeli zmagamy się z rozdwajającą się płytką, paznokcie są kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu. Taka oliwka odżywi znacznie ich macierz, stymulując wzrost zdrowych i mocnych paznokci.

Jaki olejek do paznokci i skórek wybrać?

Gotowe już oliwki do paznokci i skórek stanowią zwykle mieszankę kilkunastu naturalnych olejów. Swoje właściwości wzmacniająco-odżywiające zawdzięczają obecności witamin, przede wszystkim E i A, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olejki dostępne w drogeriach kosmetycznych, mogą zawierać olejek z pestek moreli, arganowy oraz jojoba.

Popularne składniki to również olejek z nasion maku polnego, rycynowy czy z kiełków pszenicy. Ciekawą propozycję stanowią również oliwki do paznokci i skórek, dostępne w różnych opcjach zapachowych. Ogromną popularnością cieszą się też sera regeneracyjne, bazujące na olejku ze słodkich migdałów, z pestek winogron czy olejku makadamia. Nieocenioną pomocą w przypadku chęci zapuszczania zdrowych i mocnych paznokci może się okazać olejek do stymulacji wzrostu paznokci. W jego składzie można znaleźć m.in. witaminy C i E lub ekstrakt z kiwi.

Olejowanie paznokci – jak przeprowadzić taki zabieg?

Mocno zniszczone paznokcie mogą wymagać znacznie intensywniejszej pielęgnacji. Pomocne w zadbaniu o łamliwe i kruche płytki będzie systematycznie przeprowadzane moczenie ich w olejach roślinnych. Jak przeprowadzić prawidłowo taki zabieg?

  • do miseczki należy nalać jeden albo kilka różnych olejków naturalnych i podgrzać je w wodnej kąpieli, albo mikrofalówce,
  • paznokcie trzeba moczyć w olejku przez 5-10 minut,
  • przez parę następnych minut konieczne jest wmasowywanie olejku w skórki i paznokcie,
  • resztki olejku można usunąć papierowym ręcznikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here