Boliwia

Boliwia jest państwem położonym w środkowo-zachodniej części Ameryki Południowej. Graniczy ona z Brazylią na północy i wschodzie, a także z Paragwajem i Argentyną na południu. Co więcej, Boliwia łączy się z Chile i Peru na zachodzie. Wyprawa do Boliwii wymaga nie lada przygotowań, a także wiedzy, co warto zobaczyć w tym odległym państwie. By mieć pewność, że cała wyprawa przebiegnie pomyślnie, a my zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca, warto wybrać wycieczkę z biurem podróży.

Niezapomniana Boliwia z biurem podróży

Boliwia z biurem podróży daje nam gwarancję, że zobaczymy wszystkie najważniejsze punkty tego wspaniałego państwa, dowiemy się o często nieopowiadanych historiach, a co więcej, podróżując tak daleko, będziemy czuć się bezpiecznie. Wyprawa z biurem podróży to też doskonała okazja do poznania odległych miejsc dla tych, którzy nie lubią podróżować na własną rękę i boją się samodzielnie organizować wyprawy od A do Z. Boliwia jest niezwykle zróżnicowanym krajem i to zarówno pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Ogromna różnorodność krajobrazu sprawia, że poczujemy się jak w kilku miejscach jednocześnie. To kraj, w którym możemy podziwiać krajobraz Andów, lasów amazońskich oraz tak zwane salary, czyli słone wyschnięte jeziora. Niezwykle zadziwiające jest także wielokulturowe społeczeństwo Boliwii, które zachwyci nie jedną osobę swoją radością życia, żywiołowym folklorem, a przede wszystkim pozytywnym nastawieniem do turystów.

Najważniejsze punkty Boliwii

Boliwia z biurem podróży to wycieczka, w której odwiedzimy najwspanialsze miejsca zlokalizowane w tym pięknym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim miasto La Paz, które położone jest na dnie i zboczu kanionu. Koniecznie trzeba pojechać na zbocze kanionu do El Alto, by podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Warto wybrać się do Mercado de Hechiceria, gdzie można zobaczyć i kupić suszone płody lam, różnego typu zioła, liście koki i wszystko to, co dla nas może być wręcz zadziwiające. Kolejnym ważnym miejscem jest Salar Uyuni, czyli największa na świecie pustynia solna, która też położona jest najbardziej surowej i nieprzyjemnej południowej części miasta Altiplano. To miejsce, które robi ogromne wrażenie i ciężko jest o nim zapomnieć. Pustynia solna razi niezmierzoną przestrzenią białej powierzchni, która pokryta jest warstwą przezroczystej wody. W wodzie odbijają się czerwone i niebieskie laguny, wulkany i tysiące flamingów, które stanowią tylko niektóre atrakcje tego pięknego miejsca.

Wyspa porośnięta kaktusami

Isla de Pescado to wyspa na solarze, która porośnięta jest przez gigantyczne kaktusy. Kiedy zdecydujemy się na Boliwię z biurem podróży, na pewno zostaniemy zabrani w to niezwykłe miejsce. Co ciekawe, najstarsze kaktusy mają nawet po 1000 lat, w trakcie których dorastają do 12 m wysokości. Ze względu na piękno tego miejsca należy liczyć się też z tym, że wyspa jest jednym z głównych celów podróży do Boliwii, co roku odwiedzana jest przez miliony turystów. Jednak nawet tłumy turystów nie przeszkadzają, kiedy eksploruje się te niesamowite widoki.

Boliwia stolica

Boliwia – stolica to Sucre, nazywana też biały miastem Ameryki. Wbrew pozorom jest to bardzo ciche, spokojne miasteczko, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza tym, że oferuje nam doskonałą atmosferę, to także do zaoferowania ma wiele ciekawych zabytków, a głównie tych sakralnych. Będąc w stolicy Boliwii, koniecznie trzeba wejść na dachy klasztoru San Felipe Nero. Wszystkich odwiedzających na pewno urzekną też wąskie uliczki z niską zabudową, które tworzą niezapomniany klimat. To tu znajdziemy piękne, białe domy, które kryte są pomarańczową dachówką. Warto również wspiąć się na znane Wzgórze Iglesias de la Recoleta, skąd też rozpościera się niezapomniany widok na panoramę miasta. Godne polecenia jest też jezioro Titicaca, które uznawane jest za drugie co do wielkości w Ameryce Południowej, a do tego stanowi granicę pomiędzy Boliwią i Peru. Przez oba narody jezioro to uznawane jest za święte jezioro, które dało początek wszystkim znanej cywilizacjo Inków. Niezwykłą atrakcją turystyczną jest też rejs na tak zwaną wyspę słońca, a także zwiedzanie miasteczka Copacabana, będącego bazą turystyczną podczas wypadów na jezioro Titicaca. Co więcej, miasteczko urzeka swoim hippisowskim klimatem, a także niskimi cenami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here