peeling cukrowy
fot. pexels.com

Peelingi to świetny sposób na pozbycie się wierzchniej części martwego naskórka, który nie wygląda estetycznie, a także należy go usuwać, by nasza skóra wyglądała na lepiej odżywioną oraz bardziej nawilżoną. Jednym z peelingów, które są proste do zrobienia, a także bardzo skuteczne, jest peeling cukrowy. Sprawdź, jak go zrobić!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowy-peeling-cukrowy/

Peeling

To zabieg, który ma za zadanie przywrócić skórze gładkość, a także wyrównać jej kolor oraz zredukować zmarszczki oraz niektóre defekty na skórze. Skóra po wykonanym peelingu jest nie tylko odżywiona, ale również zaróżowiona oraz o wiele gładsza.

Dodatkowo regularne peelingowanie naszej skóry może pozwolić na dokładniejszą depilację, a także poprawi wchłanianie się niektórych kosmetyków. Głównym zadaniem peelingu jest usunięcie kilku warstw naskórka. Peeling cukrowy jest jednym z bezpieczniejszych sposobów na przeprowadzenie  tego zabiegu. Można go zrobić w domu poprzez wymieszanie odpowiednich kosmetyków i składników spożywczych.

Peeling cukrowy

To jeden z najłagodniejszych peelingów, które mogą stosować praktycznie wszyscy. Zaleca się stosowanie go regularnie 2-3 razy w tygodniu dla osób ze skórą tłustą oraz mieszaną, a osobom ze skórą normalną i niesprawiającą problemów raz w tygodniu. Osoby, które mają wrażliwą skórę powinny go przeprowadzać raz na dwa tygodnie.

Peeling cukrowy możesz zrobić z miodem, a wówczas do jego przygotowania potrzebujesz ¼ szklanki cukru dużą łyżkę miodu oraz łyżeczkę ciepłej oliwy. Wymieszane składniki utworzą peeling, który należy nakładać na ciało masując kolistymi ruchami.

Innym sposobem na peeling cukrowy jest wymieszanie szklanki cukru wraz z sokiem ze skórki cytryny w ilości dwóch łyżek, a także z łyżką soku z cytryny i 2-3 łyżkami oleju kokosowego. Możesz także zrobić peeling z bananem, do którego dodasz dwa dojrzałe banany, szklankę brązowego cukru oraz trzy łyżeczki olejku jojoba. Peeling nakładasz na ciało oraz wmasowujesz w nie, a następnie spłukujesz ciepłą wodą.

Przeczytaj też: http://www.miedzycechowy.pl/jesienne-zabiegi-kosmetyczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here