Studia w królewskim mieście Kraków - Akademia Ignatianum

Wybór kierunku i odpowiedniej dla siebie uczelni, a co za tym idzie — miasta, może być bardzo trudny. Dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami, najlepiej w takich miastach jak Kraków. To właśnie w nich, każdy student ma możliwość rozwoju edukacyjnego i późniejszej kariery w swoim zawodzie. Jak rozpocząć studiowanie w Krakowie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule, a dodatkowo zapoznasz się z ofertą jednej z tamtejszych uczelni!

Studia w Krakowie — jak zacząć?

Rozpoczęcie studiów wbrew pozorom jest bardzo proste. Wystarczy mieć dokument, który uprawnia przyszłego studenta do ich rozpoczęcia. Oczywiście mowa o świadectwie maturalnym, który w całym procesie rekrutacji jest najważniejszy. W zależności od planowanych studiów należy posiadać odpowiednio wysoki wynik z danego egzaminu na świadectwie. O czym mowa? Najłatwiejszym przykładem będzie język angielski. Jeżeli mamy w planach wybór kierunku Filologia angielska — wynik na maturze musi być odpowiednio wysoki, aby bez problemu dostać się na wymarzony kierunek.

Warto również podkreślić, że studia w Krakowie to istna przygoda. Dlaczego? Kraków jest jednym z największych miast w Polsce, dzięki czemu to właśnie w nim ma miejsce wiele wydarzeń kulturowych i rozrywkowych w ciągu roku. Piękno Krakowskiego krajobrazu oraz słynne historie tylko podkreślają potencjał miasta, co zachęca do rozpoczęcia w nim studiów na uczelni z wieloletnią tradycją i doświadczeniem edukacyjnym.

Akademia w Krakowie — oferta

Uczelnia Ignatianum na chwilę obecną dzieli się na dwa wydziały, z czego każdy został rozwinięty na różne instytuty:

 • Wydział pedagogiczny
  • Instytut nauk o wychowaniu,
  • Instytut nauk o polityce i administracji,
  • Instytut nauk o neofilologii.
 • Wydział filozoficzny
  • Instytut kulturoznawstwa i dziennikarstwa,
  • Instytut psychologii,
  • Instytut filozofii.

Dodatkowo Akademia w Krakowie oferuje każdemu kandydatowi studia I stopnia, II stopnia III stopnia, studia podyplomowe oraz studia jednolite magisterskie. Różnorodność w wyborze kierunku pozwala na niezwykłą elastyczność w planowaniu swojej kariery. W ofercie uczelni znajdziemy: Psychologię, Dziennikarstwo i komunikację społeczną, Filologię angielską i wiele innych.

Uczelnia wyższa Ignatianum

Akademia w Krakowie — Ignatianum to uczelnia wyższa z wieloletnią historią opartą na tradycji i ciągłym rozwoju. Jej początki sięgają XIX wieku. Obecnie uczelnia kształci studentów na różnych kierunkach i stopniach nauczania. Akademia Ignatianum jest uczelnią jezuicką — jedną z dwustu na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z jej ofertą ze względu na bardzo wysoki poziom nauczania, doświadczenie i możliwość wyboru jednego z wielu kierunków dostępnych w ofercie uczelni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here