Do czego służy dekoder telewizyjny?

0
766

Nowoczesne dekodery telewizji cyfrowej pozwalają nam na odbiór obrazu w jakości HD, posiadają one bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań które sprawiają iż nasze kino domowe zyskuje na łatwości obsługi.

Z pewnością bardzo przydatne będzie bezprzewodowe połączenie z internetem, WiFi, dzięki czemu możemy odbierać sygnał wysokiej jakości. W przypadku jeżeli posiadamy zestaw satelitarny, możemy dzięki niemu odbierać wiele kanałów darmowych. Obecnie oferta jest bardzo szeroka, może być to nawet 200 lub 300 kanałów z odpowiedniej satelity przykładowo HotBird czy też Astra.

Nowoczesne dekodery telewizji HD

Dekodery często pozwalają na odbiór w jakości HD 1080p, dzięki temu możemy uzyskać bardzo wysoką jakość obrazu, nasycenie kolorów. Dodatkowo systemy te posiadają także możliwość odtwarzania dźwięku w systemie Dolby Audio, jest to dźwięk przestrzenny który daje bardzo dobre wrażenie. Możemy podłączyć oczywiście zestaw kina domowego, przykładowo w standardzie 5.1, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dźwiękiem takim jak na sali kinowej. Często dekodery posiadają także wejście USB, dzięki temu możemy obejrzeć film z nośnika pamięci typu pendrive, dekodery posiadają wbudowane oprogramowanie które pozwala na odtwarzanie filmów dlatego mogą one świetnie spełniać rolę domowego centrum rozrywki. Dodatkowo znajduje się z tyłu także wyjście HD aby podłączyć telewizor. Można zakupić dekodery które będą dedykowane dla danej telewizji, w Polsce przykładowo popularne jest oferta Canal+, będziemy mieli dostęp do wielu kanałów telewizyjnych, także sportowych. W przypadku telewizji satelitarnej Canal+ oferuje obecnie odbiór 190 kanałów na żywo, można wybrać wiele różnych pakietów. Dodatkowo możemy także odbierać serwis Canal+ online, w tym przypadku mamy do wyboru 1000 różnych tytułów na życzenie, który będziemy mogli obejrzeć w danej chwili. Dekodery posiadają możliwość podłączenia internetu za pomocą standardowego kabla lub też odbiór przy pomocy WiFi, dlatego też tego rodzaju rozwiązanie będzie bardzo dobrym pomysłem. Z pewnością wifi box dobrze sprawdzi się w każdym domu, możemy skonfigurować go łatwo z routerem, Dzięki temu nie będziemy musieli prowadzić długich kabli z routera do dekodera. Z pewnością pozwoli nam to na odbiór programów wysokiej jakości, dostęp do cyfrowych platform streamingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here