Jak wybrać odpowiedni lakier do paznokci

Wybór odpowiedniego lakieru może być nie lada wyzwaniem. Należy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak karnacja, styl, kształt paznokci, a nawet okazja. Jeśli wybierzesz odpowiedni lakier do paznokci wspaniale rozjaśni skórę.

Odcień skóry

Jeśli masz jasną skórę, zrezygnuj z jaśniejszych kolorów. Omijaj też szerokim łukiem bardzo ciemne lakiery, z wyjątkiem czerwonego. Możesz też wypróbować fiolet, brzoskwinię, pomarańczę i pastelowe odcienie.

Masz brzoskwiniową lub oliwkową karnację? Jesteś prawdziwą szczęściarą. Możesz wybrać różne lakiery, z wyjątkiem rudego i złotego. Te ostatnie kolory nie pasują do Twojej skóry. Szczególną uwagę zwróć na lakier do paznokci nude, czerwony (pomarańczowo-czerwony), różowy, niebieski (błękitny) i fioletowy.

Jak wybrać salon stylizacji paznokci?

Higiena i czystość w salonie to pierwsze kwestie, na które powinnaś zwrócić uwagę. Mają wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo i komfort. Zobacz, czy w salonie panuje czystość, a stylistka wygląda schludnie. Zwróć też uwagę na inne szczegóły. Sprawdź, czy narzędzia, takie jak pilniki i szczypce są czyste. Stylistka powinna mieć pod ręką spray dezynfekujący, którego powinna użyć na początku wizyty.

Kolejną istotną sprawą jest jakość produktów. Salon powinien współpracować ze znanymi markami. Jeśli zobaczysz lakier do paznokci nieznanej firmy, zachowaj czujność, zwłaszcza gdy jesteś alergikiem. Możesz zapytać stylistkę, czy używa produktów hipoalergicznych. Pamiętaj, że profesjonalne kosmetyki zastosowane we właściwy sposób gwarantują piękny i trwały manicure.

Sprawdź, czy salon ma fanpage na Facebooku lub konto na Instagramie. Oceń jakość manicure na podstawie zdjęć. Powinien być elegancki i dopracowany. Skórki nie mogą być uszkodzone. Paznokcie muszą mieć ładny kształt. Zwróć uwagę na to, czy są równej długości. Nie powinny być zbyt płaskie, ani za cienkie. Profesjonalnie zrobione paznokcie, z prawidłową krzywą C, nie tylko świetnie wyglądają, ale są też odporne na uszkodzenia i odpryskiwanie. Dzięki temu możesz się cieszyć pięknym manicure przez kilka tygodni. Ważny jest też profesjonalizm stylistki.

Powinna ukończyć kurs stylizacji paznokci i mieć odpowiedni certyfikat. Oczywiście talent jest niezwykle ważnym czynnikiem, ale to szkolenie pozwala przyswoić wiedzę i umiejętności. Dobra stylistka dąży do perfekcji i ciągle doskonali swój warsztat. Uczestniczy w dodatkowych szkoleniach i warsztatach. Dzięki temu wie, jaki lakier do paznokci wybrać dla danej klientki. Zna też najnowsze trendy w stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here