Kilka najważniejszych zasad pozycjonowania stron www

Czy można samemu zająć się pozycjonowaniem strony www? Można, ale wymaga to przygotowania – zaznajomienia się z kilkoma podstawowymi zasadami umożliwiającymi poprawę wyników w wyszukiwarkach. Lista tych zasad została stworzona przez ekspertów. Według nich większość właścicieli stron www może je samodzielnie wypozycjonować.

Pierwsza zasada, omawiana m.in. na stronie http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron, mówi o pełnej koncentracji na samych użytkownikach portalu. Niby każdy właściciel strony wie, że najważniejsi są dla niego czytelnicy lub klienci, ale na różnych etapach zaczyna o tym zapominać. Trzeba zwrócić na to uwagę. Użytkowników zawsze należy stawiać na pierwszym miejscu. Jeżeli się o nich chociaż na chwilę zapomni, strona stanie się bełkotem i trafi do niszy, przez co nikt nie będzie chciał jej odwiedzać. Błędem jest również próba dotarcia do różnych części społeczeństwa. Lepiej od razu się sprecyzować i dokładnie ustalić, do kogo dana strona internetowa ma w ogóle trafić.

Pozycjonowanie stron internetowych okaże się również mało skuteczne, jeżeli pozycjonowana strona jest po prostu nieciekawa. Fundamentem dla internetowego marketingu musi być właśnie strona. Trzeba się jej przyjrzeć, często nawet kilkukrotnie, by móc obiektywnie wyznaczyć jej największe zalety i największe wady. A często tym najgorszym elementem stron są treści. Ludzie lubią chodzić na łatwiznę i zdarza im się kopiować artykuły z innych portali, co jest poważnym błędem. Wszystkie teksty należy pisać samodzielnie lub zlecać je zajmującym się tym osobom. W przeciwnym wypadku wyszukiwarki szybko wyłapią plagiat i jeszcze bardziej obniżą pozycję strony.

Te dwie podstawowe zasady na pewno pomogą każdemu w wypozycjonowaniu strony. Nie są one jednak jedynymi dobrymi metodami. Przy pozycjonowaniu stron należy myśleć o wielu rzeczach jednocześnie, dlatego wszelkie ważniejsze strategie warto rozpisać sobie na kartce. Istnieją też całe plany, które pokazują dokładnie krok po kroku, jak wypozycjonować stronę www.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here