Rolowanie w ostatnim czasie stało się bardzo popularną praktyką. Wałki do masażu stanowią już wyposażenie niemal każdej siłowni. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na świetne korzyści jakie wynikają z regularnego automasażu. Rollery to akcesoria sportowe, którymi powinna zainteresować się każda osoba trenująca, niezależnie od stopnia zaawansowania. Zobacz dalej, jak gabinet masażu w Ciechocinku dokładnie wyjaśnia wszelkie kwestie związane z rollowaniem mięśni!
Rolowanie – po co i dla kogo?
Rolowanie to automasaż powięzi za pomocą specjalnego wałka. Powięzi otaczają wszystkie mięśnie naszego ciała. Stanowią one integralną całość. Z tego powodu spięcia danej partii mogą skutkować bólami i dyskomfortem w zupełnie innym obszarze ciała.
Rolowanie po treningu wpływa na rozluźnienie powięzi i lepsze ukrwienie mięśni. Przyspiesza regenerację oraz poprawia samopoczucie. Sprawia, że odpoczynek i sen stają się efektywniejsze. Dzięki temu kolejny trening możemy wykonać w pełni wypoczęci. Niezwykle istotny jest również fakt, że wałek do masażu mięśni używany regularnie, pozwala zmniejszyć ryzyko kontuzji czy przeciążenia.
Rolowanie – jak często?
Rolowanie można wykonywać przed i po treningu. Wykonywanie automasażu bez rozgrzewki jest przez niektórych praktykowane, ale nie jest absolutnie konieczne. Jeśli lekkie rozluźnianie i stymulacja mięśni przed ćwiczeniami dobrze na nas działa, możemy je wykonywać. Należy jednak pamiętać, że rolowanie jest dla mięśni sygnałem do rozluźnienia i odpoczynku, dlatego nie należy z nim przesadzać przed treningiem. Rolowanie po treningu powinno natomiast stanowić obowiązkowy punkt każdej jednostki treningowej. Rolowanie można również wykonywać w dni nie treningowe. Wpłynie to korzystnie na regenerację, poprzez lepsze ukrwienie mięśni.
Dlaczego rolowanie boli?
Niestety jeśli myślisz, że rolowanie to przyjemny i odprężający masaż, czeka cię duże rozczarowanie. Rolowanie boli i powinno boleć. Wałki do masażu mają za zadanie rozluźnić wszelkie spięcia w powięziach i mięśniach. Ucisk na takie „punkty spustowe”, jak nazywa się owe spięcia, przynosi ból. Jeśli podczas rolowania unikamy miejsc, w których odczuwamy to nieprzyjemne uczucie, marnujemy tylko nasz czas. Niestety taki dyskomfort musimy przeczekać. Z pewnością jednak zaprocentuje to w przyszłości!
Poza takim masażem, zawsze można pozwolić sobie na masaż relaksacyjny pleców, stóp, dłoni czy masaż antycellulitowy bańką chińską. Coś takie zapewnia masażysta Ciechocinek, z którego oferty warto skorzystać. Serdecznie zapraszam!