Piosenki dla dzieci

Jeśli czytasz ten artykuł zapewne szukasz piosenek, które możesz puścić dziecku z nadzieją, że mu się spodoba i będzie dla niego odpowiednia. W tekście podam jaki rodzaj piosenki dla dzieci według mnie jest najlepszy dla dzieci oraz podam kilka przykładowych piosenek.
Zacznijmy od tego, że dzieci oraz ich opiekunowie w większości chcą, aby ich podopieczni byli szczęśliwy i taki rodzaj piosenek głównie polecam. Piosenki wesołe, rozweselające, radosne, ukazujące piękno świata, nawet jeśli dzieci są jeszcze w takim wieku, że nie wszystko muszą rozumieć. Sam pamiętam jak moi rodzice puszczali mi rzeczy typu „”Moja fantazja”” lub „”A ja wolę moją mamę””. Do dziś pamiętam większość tych tekstów, a także kiedy usłyszę jakąś piosenkę z dzieciństwa budzą się wspomnienia.
Kolejny rodzaj muzyki jaki może się spodobać dziecku, jest coś „”mocnego””. Nie chodzi o słownictwo, lecz o to, żeby dziecko mogło sobie poskakać i się „”wyszaleć””. Chodzi mi o piosenki w stylu „”Makumba””, czy „”Macarena””.
Jednak dobrym wyborem piosenek dla dzieci są także piosenki spokojne, takie, które wyciszą je i pomogą je na przykład uśpić. Jako przykład takiej piosenki mogę podać na przykład „”Ach śpij, kochanie””.
Jako kolejny, chciałbym podać typ muzyki disco polo. Teksty często są związane ze współżyciem lub mają różne podteksty, jednak według mnie, dzieci nie bardzo będą zwracały uwagę na tekst, a co dopiero na znaczenie, którego pewnie jeszcze nie rozumieją. Ważne jest to, że do disco polo świetnie się tańczy, łatwo wpada w ucho, jest przyjemne do słuchania, a przede wszystkim bardzo dźwięczne i pozytywnie nastawia. Jednak jednym z minusów może być to, że jeśli dziecku wpadnie coś w ucho, może ono zatruć piosenką także i nasz umysł, przez co mamy gwarantowany rytm w głowie na najbliższe godziny.
Dzieciom powinny się także spodobać piosenki z przerywników między bajkami na kanałach typu mini-mini. Muzyki tam są często zróżnicowane, czasem irytujące, jednak dzieci z pewnością je polubią. Tak samo może być z piosenkami z bajek. Na przykład muzyczka z misia uszatka czy z kubusia puchatka.
Fajne dla dzieci mogą być również piosenki, które angażują słuchacza w ruch. Oferują to piosenki dziecięce takie jak na przykład wyżej wymieniona „”Macarena”” lub „”Woogie Boogie””. Często właśnie na kanałach dziecięcych, przerywniki muzyczne zawierają filmiki z tańcem, które zachęcają dziecko do dołączenia się do tańca.
Podsumowując, nie ma określonego rodzaju piosenek dla dzieci, jednak moim zdaniem zdecydowanie przeważają piosenki radosne, angażujące w ruch oraz kojarzące się z ulubionymi bajkami dziecka. Muzyka odgrywa moim zdaniem bardzo ważną rolę w życiu i może bardzo dużo wnieść w życie młodego człowieczka. Warto, póki jeszcze samemu wybiera się to co dziecko słucha, dbać o to, aby muzyka wnosiła w jego życie jak najwięcej pozytywnych emocji, a jak najmniej negatywnych.
Przykłady piosenek, które mogą się podobać dzieciom:
– „”Woogie Boogie””
-„”Macarena””
-„”Uwielbiam ją””
-„”We will rock you””
-„”Don’t worry, be happy””
-„”Makumba””
-„”Gdy nie ma dzieci””
-„”Fantazja””
-„”Facet z liściem na głowie””
-„”Chłopaki nie płaczą””
Można by tak wymieniać bez końca. Mam nadzieję, że ten artykuł chociaż trochę pomógł w doborze piosenki dla dziecka.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułBajki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here