pościel do łóżeczka

Jeszcze zanim maleństwo przyjdzie na świat, przyszli rodzice spędzają wiele godzin w sklepach z asortymentem dla dzieci. Rynek jest tu przeogromny. Od zwykłych rzeczy jak pościel dla niemowlaka, aż po ekstrawaganckie i dziwne, a nawet niekoniecznie potrzebne gadżety. Przejęci rodzice jednak chcą jak najlepiej zaopatrzyć się na przybycie nowego członka rodziny. Tym bardziej, że po narodzinach dziecka z reguły czas będzie towarem niezwykle deficytowym i wypad do sklepu po niekonieczne drobiazgi z pewnością nie wpisze się w harmonogram zakupów pierwszej potrzeby.

Wybór pościeli do łóżeczka niemowlaka

Warto skupić się na stworzeniu podstawowego zestawu do użytkowania. Chodzi mi o pościel do łóżeczka dziecięcego (łóżeczko oczywiście z pewnością jest już kupione), pieluchy tetrowe i modne obecnie pampersy, śpioszki oraz cały asortyment potrzebny do karmienia niemowlęcia. Butelki i smoczki wraz z wyparzaczem to nieodzowna część początków żywnościowych maleństwa. Dotyczy to oczywiście mam, które nie mają dość pokarmu i od początku decydują się karmić mlekiem sztucznym.

Inne akcesoria niemowlęce

Wiele drobiazgów i gadżetów jednak pojawia się z czasem, wraz z nabywaniem doświadczenia rodziców. Wtedy wychodzi na jaw, co faktycznie jest potrzebne przy niemowlęciu, a co się zupełnie nie sprawdza. Przykładowo droga i ekologiczna pościel bambusowa może okazać się zupełnie niepotrzebna, jeżeli dziecka w upalne dni nie przykrywamy kołderką, a służy ona jedynie jako podkładka na materacu. Wtedy wystarczyłaby zwykła pościel dla niemowlaka albo kocyk.

Sklepy z artykułami dla dzieci zachęcają asortymentem i różnorodnością. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i mądrze zaopatrywać się w naprawdę potrzebne artykuły. Co nam bowiem przyjdzie po kupieniu super zachwalanej butelki do karmienia, skoro, gdy przyjdzie do kupienia zapasowego smoczka do tejże butelki, okaże się to niemal niemożliwe do wykonania. Znam takie przypadki. Rodzice wtedy muszą kupować kolejną butelkę, do której będzie pasował smoczek dostępny w sklepie. Trudno jest powstrzymywać się od nabycia kolorowych i zachęcających rzeczy dla naszego maleństwa, jednak warto podejść do tego z odrobiną rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here