Prostsza uprawa roślin z matą ogrodową

0
578

Maty wykonane z włókien przepuszczających wodę są doskonałym sprzymierzeńcem plantatorów i rolników. Swoje zastosowanie maty ogrodnicze znalazły też w mniejszych, przydomowych ogródkach i na działkach rekreacyjnych. Pomagają utrzymać wzrost roślin na wysokim poziomie i zapobiegają namnażaniu się chwastów. Dzięki nim uprawa roślin ozdobnych i jadalnych jest znacznie prostsza. Z położeniem maty poradzi sobie nawet amator.

Niezbędnik ogrodnika, czyli agrotkanina do zadań specjalnych

Agrowłókniny zrewolucjonizowały zarówno produkcję rolną jak i prywatne uprawy na mniejszą skalę. Maty ogrodnicze mają wiele pozytywnych właściwości i odciążają hodowców. Można ich używać w domowym ogrodzie, by przyspieszyć wzrost sadzonek oraz ochronić je przed porośnięciem chwastami. Jeśli dom znajduje sienna wzniesieniu, to taka mata pełni podwójną rolę. Osłania korzenie roślin i chroni je np. przed wypłukaniem w przypadku opadów deszczu. Wśród innych, pozytywnych cech agrowłókniny wymienić należy magazynowanie wody. To inteligentna, ekologiczna tkanina, która przepuszcza wodę deszczową i jednocześnie chroni ziemię uprawną przed wysychaniem. W czasach, gdy susza zagraża uprawom takie rozwiązanie jest wyjątkowo cenne. Pomaga utrzymać nawodnienie gleby.

Do jakich roślin stosować maty ogrodowe?

Korzystanie ze specjalnych tkanin chroniących rośliny jest bardzo proste. Maty sprzedawane są w rolkach i wymagają rozciągnięcia na ziemi. Praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o ich zastosowanie. Uniwersalne maty ogrodnicze nadają się do różnego rodzaju plantacji. Można z nich korzystać na wielkich polach uprawnych, np. przy sadzeniu truskawek i innych roślin. Swoje zastosowanie znalazły też w szkółkach leśnych, gdyż gatunki drzew iglastych lepiej rosną dzięki wsparciu ze strony agrowłókniny. Dlatego też właściciele domów jednorodzinnych i działek rekreacyjnych mogą bez ograniczeń korzystać z mat ogrodowych. 

Wśród gatunków, które lepiej będą rosły na matach wymienić trzeba wszelkiego rodzaju rośliny ciepłolubne. Lawendy, zioła, pomidory, truskawki. To tylko część roślin, dla których mata z agrowłókniny gwarantuje lepszy wzrost. Iglaki, czyli tuje, świerki, sosny, też zyskają na użyciu mat ogrodniczych. Tkanina ogrodowa pomaga dbać o kwiaty i krzewy kwitnące. Jeśli marzeniem właścicieli domu jest ogród różany, krzew magnolii lub inne ciekawe okazy roślin, to z matą ogrodową zaoszczędzą czas i będą mogli obserwować szybszy wzrost roślin. Ochrona przed chwastami i optymalne magazynowanie wody to dwie najważniejsze cechy tkanin ogrodniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here