Rodzinne wakacje w Szczyrku

Szczyrk jest malowniczym, turystycznym miastem, które co roku zarówno w okresie zimowym, jak i letnim przyciąga rzesze turystów. W tej pięknej miejscowości nie brak ciekawych atrakcji, a także szlaków turystycznych, które z pewnością przypadną do gustu rodzinom preferującym aktywny wypoczynek.

Atrakcyjne szlaki turystyczne – idealny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szczyrku, z której turyści uwielbią korzystać w czasie wakacji, są górskie wędrówki.

Wiele osób wybiera szlaki na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, którego wysokość wynosi 1257 m n.p.m. Aby dostać się w to miejsce, można wybrać zarówno obfity w przepiękne widoki szlak zielony, jak i niebieski, który ze względu na niższy poziom trudności jest idealny dla rodzin z dziećmi.

Nie mniej ciekawą opcją jest wybranie się czerwonym szlakiem prowadzący z Przełęczy Salmopolskiej na Malinową Skałę będącą jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Beskidu Śląskiego, a jednocześnie prawdziwym symbolem tego obszaru. Osoby, które preferują krótsze trasy, mogą bez wahania wybrać szlak zielony ze Skrzycznego.

Turyści chcący zgłębić wiedzę na temat fauny i flory Beskidu Śląskiego z pewnością będą zainteresowani ścieżką przyrodniczą Brenna Bukowa–Karkoszczonka. Aspekt dydaktyczny związany z obecnością na trasie licznych informacyjnych tabliczek w połączeniu z malowniczymi widokami sprawiają, że jest to idealna atrakcja dla osób wybierających się w podróż z całą swoją rodziną.

Czym kierować się wybierając hotel w Szczyrku?

Szczyrk jest niezwykle popularnym kurortem turystycznym, więc nie brak w nim hoteli, które spełnią wymagania i będą odpowiadały potrzebą rodzin z dziećmi.

Turyści wybierający hotel w Szczyrku kierują się takimi czynnikami jak m.in.

  • dogodna lokalizacja,
  • wyjątkowy klimat danego miejsca,
  • dostęp do wysokiej jakości restauracji i kawiarni serwujących smakowite potrawy,
  • duży wybór dobrze wyposażonych, wysokiej jakości pokoi, dzięki któremu mogą oni wybrać wariant perfekcyjnie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb,
  • dodatkowe atrakcje takie, jak strefa Wellness & SPA, jacuzzi, czy pokój zabaw dla najmłodszych,
  • dostęp do darmowego WiFi.

Jednym ze spełniających wyżej wymienione kryteria miejsc jest hotel Skalite położony w samym sercu Beskidu Śląskiego. Jedną z oferowanych przez ten obiekt propozycji jest czteroosobowy, przestronny pokój studio, który został dopasowany do potrzeb rodzin z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here