Sztuczna biżuteria

Sztuczna biżuteria to idealna alternatywa dla kosztownych dodatków wykonanych ze srebra i złota. Obecnie można kupić pierścionki, kolczyki czy bransoletki, które mimo swej niskiej ceny wyglądają nie gorzej, niż prawdziwe złoto. Jednak sztuczna biżuteria ma wadę – szybko się niszczy i ciemnieje. Pojawia się więc pytanie – jak dbać o sztuczną biżuterię?

Odpowiednie przechowywanie

Biżuteria sztuczna nie powinna być przechowywana razem ze srebrną, ponieważ różnego rodzaju metale wchodzą w reakcje pod wpływem powietrza, co powoduje ciemnienie zarówno sztucznej, jak i srebrnej biżuterii. Warto również każdy element naszej sztucznej biżuterii owijać bawełnianym pokryciem lub wkładać w bawełniane woreczki. Dobrym i prostszym rozwiązaniem jest zakup szkatułki z osobnymi przegródkami, wyściełanymi miękkim materiałem.

Jak czyścić sztuczną biżuterie?

Kiedy Twoja sztuczna biżuteria wymaga czyszczenia umyj ją w ciepłej wodzie z mydłem lub delikatnym płynem do mycia naczyń. Czas, w którym sztuczna biżuteria będzie w wodzie nie może być zbyt długi, ponieważ elementy przyklejone przy użyciu kleju mogą odpaść. Po myciu opłukaj biżuterię w ciepłej wodzie i wysusz miękkim ręcznikiem. Jeśli posiadasz biżuterie na elastycznym sznurku, susz ją na płasko, bo w przeciwnym razie sznurek może się rozciągnąć. W przypadku, gdy Twoja bransoletka, czy łańcuszek mają przebarwienia, a woda z mydłem nie pomogły użyj sody oczyszczonej. Posyp biżuterię umieszczoną na podkładce sodą, poczekaj kilka minut, aby następnie wetrzeć sodę w biżuterie, a potem spłukać dokładnie.

Prosta sztuczka, która ochroni Twoją sztuczną biżuterie

Biżuteria sztuczna, z resztą ta szlachetna tez ciemnieje pod wpływem powietrza, jeśli nosisz ją rzadko i przechowujesz w pudełeczku zamkniętym szczelnie, może być w dobrym stanie naprawdę długo. Jednak kiedy zakładasz ją często warto zastosować inny trik. Użyj bezbarwnego lakieru do paznokci, aby zabezpieczyć Twoje pierścionki, czy bransoletki. Lakier odetnie dopływ powietrza i ochroni biżuterie przed zdzieraniem powłoki i zabrudzeniami.

Tego unikaj

Pamiętaj, aby zdejmować biżuterię przed kąpielą. Warto również chronić bransoletki podczas mycia rąk. Koniecznie zdejmij też biżuterie przed wejściem do basenu, gdyż chlor będzie dla niej szkodliwy. Nie śpij w biżuterii i zakładaj ją dopiero po skończeniu makijażu i układaniu włosów.

Pamiętaj, aby dbać o biżuterie domowymi, sprawdzonymi sposobami i o odpowiednim przechowywaniu, jednak kiedy Twoja biżuteria będzie naprawdę zniszczona po prostu wymień ją, bo bransoletki i naszyjniki z czarnymi plamami i brakującymi elementami nie wyglądają estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here