Z upływem lat nasz owal twarzy traci na objętości co powoduje, że skóra staje się wiotka i mało elastyczna. Policzki zaczynają nam opadać, zapadać się a okolica oczu staje się smutna. Aby zatrzymać jak najdłużej młody i świeży wygląd, przychodzi nam na pomoc zabieg z zakresu medycyny estetycznej jakim jest wolumetria twarzy.
Co to jest wolumetria twarzy?
Wolumetria jest to słowo używane do określenia zabiegu z zakresu medycyny estetycznej przy użyciu kwasu hialuronowego, fibryny bogatopłytkowej lub przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Inaczej mówiąc jest to modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Stosowany w obrębie skroni, policzków, żuchwy czy brody.
Na czym polega wolumetria twarzy?
Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad medyczny w celu wyeliminowania przeciwwskazań oraz ocenia stan skóry i wybiera odpowiedni preparat do zabiegu.
Preparat wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Kaniula jest to miękka i tępo zakończona igła. Dla większości pacjentów zabieg jest praktycznie bezbolesny. W przypadku osób, które są bardziej wrażliwe bądź boją się zabiegu, można zastosować wcześniej znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego.
Po wprowadzeniu preparatu pod skórę, lekarz przystępuje do wykonania delikatnego masażu w celu dokładnego rozprowadzenia wstrzykniętego preparatu.
W przypadku zastosowania tłuszczu pacjenta, lekarz wcześniej musi pobrać tłuszcz z wyznaczonej części ciała a następnie przygotować do użycia przez wcześniejsze odwirowanie.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub delikatny ból w miejscu iniekcji co jest całkowicie normalnym odczynem zależnym od skóry. Objawy mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni od zbiegu. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu a po upływie około miesiąca pojawią się pełne rezultaty.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu. Do najczęściej spotykanych zaliczamy: zakażenia wirusowe, bakteryjne skóry, alergia, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, choroby autoimmunologiczne, bielactwo, łuszczyca, epilepsja, cukrzyca, nowotwory lub osoby podczas leczenia onkologicznego, zaburzenia krzepliwości krwi.
Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu wolumetrii twarzy?
W zależności od użytego preparatu efekt końcowy będzie się utrzymywać krócej lub dłużej. W przypadku kiedy zostanie zastosowany usieciowany kwas hialuronowy efekt powinien utrzymać się do 18-24 miesięcy, po zastosowaniu przeszczepu tłuszczu efekt będzie widoczny od 5 do 7 lat.
Wolumetria twarzy hit czy kit?
Zabieg wolumetrii twarzy to zdecydowanie hit współczesnej medycyny estetycznej, ponieważ w krótkim czasie możemy spowolnić procesy starzenia się skóry i dłużej cieszyć się młodym, świeżym wyglądem skóry twarzy bez konieczności wykonywania serii zabiegów. Więcej informacji na temat tego jak i innych zabiegów można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę wrosinski.pl.