Jak wybrać dobry wózek dziecięcy?

Przez pierwsze lata życia twoje dziecko nie będzie potrafiło się jeszcze samodzielnie poruszać. Chcąc zabrać je na spacer, umieścisz je w wygodnym wózku dziecięcym i w taki sposób zabezpieczysz je przed ewentualnym upadkiem. Jeżeli masz dopiero zamiar kupić coś podobnego, musisz koniecznie dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego wózka dziecięcego. Powinien on być bezpieczny, solidnie wykonany i wygodny. Musi zapewniać komfort nie tylko twojemu dziecku, ale także i tobie – pchanie ogromnego i ciężkiego wózka nie należy przecież do przyjemnych czynności.

Udając się do jakiegokolwiek sklepu z artykułami i produktami dla najmłodszych, dostaniesz do wyboru zróżnicowane wózki dziecięce. Ostatnio wśród nich zdecydowanie największą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne. Jeżeli jednak uważasz, że nie potrzebujesz aż tak specjalistycznego urządzenia, zawsze możesz postawić na zwykłą spacerówkę lub wózek z parasolką. Pamiętaj jednak, że podczas gdy taka zwykła gondola już po kilku miesiącach może okazać się bezużyteczna, wózek wielofunkcyjny posłuży ci znacznie dłużej. Szukając czegoś takiego w sklepie, zwróć uwagę na bezpieczeństwo sprzętu. Sprawdź, czy uzyskał on odpowiednie atesty. Najważniejszy powinien być dla ciebie znak bezpieczeństwa, przyjmujący formę dużej litery B umieszczonej w prostym trójkącie. Państwowy Zakład Higieny przyznaje go artykułom spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa. Kupując je, masz pewność, że zdobywasz coś odpowiedniego dla swoich dzieci.

Oceń również konstrukcje poszczególnych wózków. Przyjrzyj się ich budowie. Zobacz, czy są solidnie wykonane i czy poradzą sobie z codzienną intensywną eksploatacją. Zajrzyj także pod ich spód – koła wózka powinny być dość duże, aby radziły sobie nawet na trudnym i nierównym podłożu. Najlepsze wózki dziecięce wyposażane są również w specjalistyczną amortyzację. Amortyzuje ona twoje dziecko, gdy tylko najeżdżasz na kamyk lub próbujesz wjechać nim na podwyższony chodnik. Jeżeli obawiasz się, że wózek może być dla ciebie zbyt ciężki, zdecyduj się na ten o aluminiowym stelażu. Zazwyczaj bowiem to właśnie stelaż wpływa najmocniej na wagę całego sprzętu. Ten wykonany z aluminium może decydować o lekkości całego wózka – spokojnie sama sobie z nim poradzisz, nawet jeśli będziesz zmuszona wnieść go po schodach na piętro. Jeśli chcesz natomiast jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, zainwestuj w wózki dziecięce z dwoma hamulcami. Możesz nacisnąć je jednocześnie, aby natychmiastowo zablokować oba koła i nie dopuścić m.in. do spadnięcia wózka.

Bez wózków dziecięcych życie rodziców na pewno byłoby znacznie częściej. Koniecznie pomyśl o ich zakupie, przygotowując całą wyprawkę dla swojej pociechy. Zainwestuj w porządny sprzęt, najlepiej ten wielofunkcyjny, którym będziesz posługiwać się długimi latami. Sprawdź jego ogólną jakość, zapoznaj się z jego budową i dowiedz się, czy posiada on specjalistyczne atesty. Kup tylko taki wózek, do którego będziesz od samego początku w pełni przekonana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here