Kurs hiszpańskiego

Język hiszpański jest jednym z głównych języków świata, który dla wielu osób jest o wiele łatwiejszy i bardziej pożyteczny od nadal królującego języka angielskiego. Wiele osób decyduje się uczęszczać więc na dobry kurs hiszpańskiego, jednak wybór nie powinien być tu losowy i trzeba rozważyć kilka czynników przed rozpoczęciem uczęszczania na lekcje.

Cel nauki – biznes czy hobby?

Kursy języka hiszpańskiego są dość zróżnicowane i adresowane są one do różnych grup docelowych. Zanim więc zapisze się na kurs hiszpańskiego, powinno się określić swoją motywację i cel, jaki temu przyświeca.

Dla wielu osób nauka hiszpańskiego to przede wszystkim hobby. Niektórzy uczą się go jedynie dlatego, że piękni on brzmi i jest czymś innym niż kiepsko brzmiący i oklepany język angielski. Inni uczą się hiszpańskiego, gdyż interesują się kulturą Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, planując w podróże w te rejony, jednocześnie poszukując hiszpańskojęzycznych przyjaciół. Bardzo popularna jest również w Polsce hiszpańskojęzyczna muzyka i popkultura krajów, w których język ten jest językiem urzędowym.

Wiele osób chce uczyć się hiszpańskiego ze względów biznesowych. W wielu formach jest to język wysoce pożądany, a coraz więcej polskich przedsiębiorstw prowadzi interesy z Hiszpanią i krajami Ameryki Łacińskiej, a w takim przypadku najlepszy okaże się kurs hiszpańskiego dla biznesmenów i profesjonalistów, który nauczy posługiwać się językiem oficjalnym i branżowym.

Odmiana hiszpańskiego a wybór kursu

Hiszpański jest językiem używanym w różnych krajach i na wielu kontynentach, a to pociąga za sobą lokalne różnice. Z punktu widzenia osoby uczącej się ważne jest to, by wiedzieć, czy chce się uczyć hiszpańskiej odmiany tego języka, czy może bardziej interesująca okaże się dla danej osoby Ameryka Łacińska, w której używa się już innego hiszpańskiego.

Pomiędzy europejskim hiszpańskim a odmianami używanymi w Ameryce Łacińskiej występują spore różnice, które dotyczą zarówno słownictwa, jaki jak i gramatyki, a nawet wymowy. Istnieje coraz więcej kursów, które od samego początku uczą odmian używanych w Ameryce Łacińskiej, które też są zróżnicowane – hiszpański używany w Peru dość znacząco różni się, na przykład, od tego używanego w Meksyku, co warto mieć też na uwadze.

Uwzględniając powyższe porady, można wybrać kurs hiszpańskiego, który w wysokim stopniu spełni oczekiwania, dając też wiele radości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here