Zalety przeciwpasożytniczej obroży dla psów

Na pasożyty zewnętrzne takie jak pchły, kleszcze czy komary narażony jest niemal każdy pies, zwłaszcza jeśli często wychodzimy z nim na spacery. Nieproszeni goście w sierści zwierzaka nie tylko sprawiają mu dyskomfort, ale mogą także przenosić groźne choroby. Dlatego warto walczyć z problem. Jednym z najlepszych sposobów są obroże przeciwpasożytnicze dla psa. Jakie są ich największe zalety?

Dlaczego warto stosować przeciwpasożytniczą obrożę dla psa?

Przeciwpasożytnicze obroże dla psa pomagają pozbyć się pcheł, kleszczy czy innych stworzeń, które uprzykrzają życie naszemu pupilowi, ale inne preparaty (np. krople) działają podobnie. Co zatem wyróżnia obroże? Poniżej trzy największe zalety takiego rozwiązania.

Wysoka skuteczność

Nie da się ukryć, że obroże na tle wszystkich innych rozwiązań wypadają najkorzystniej, głównie ze względu na wysoką skuteczność działania. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że preparat znajduje się „na psie” przez cały czas i substancje czynne mogą być uwalniane w każdej chwili. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku kropli, które aplikuje się raz na jakiś czas.

Długi czas działania

Przeciwpasożytnicze obroże dla psa można stosować nawet przez kilka miesięcy, dlatego nie musimy martwić się o częstą wymianę. Są produkty, które działają nawet przez 8 miesięcy. Przez cały ten czas uwalniane są substancje czynne, które skutecznie odstraszają, kleszcze, pchły, komary czy inne pasożyty (w zależności od tego, jaką obrożę wybierzemy).

Niskie koszty

Obroża dla psa, która pomaga zwalczać pasożyty, jest wprawdzie droższa niż krople czy spray, jednak trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Obroży można używać nawet przez 8 miesięcy, a krople należy aplikować znacznie częściej. Dlatego w ogólnym rozrachunku będzie to dużo tańsze rozwiązanie. Wielu właścicieli czworonogów uważa, że obroże to najtańszy sposób pozbywania się pasożytów u swojego pupila.

Jak wybrać przeciwpasożytniczą obrożę dla psa?

Przeciwpasożytnicza obroża dla psa powinna być przede wszystkim dobrana do zwierzaka. Niektórych preparatów nie wolno stosować np. u bardzo młodych szczeniąt. Dlatego warto przed zakupem przeczytać informacje, których udziela producent. Kolejną ważną kwestią jest wybór sklepu czy marki. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszego zwierzaka, powinniśmy wybierać produkty tylko o dobrych i sprawdzonych producentów. Wysokiej jakości obroże dla psiaków oferuje np. sklep Weterynaryjny.pl. Można tam znaleźć produkty dla różnych ras i wielkości psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here