Zlew gospodarczy

Zlewy gospodarcze to urządzenia wykorzystywane w wielu miejscach i sytuacjach. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych zlewozmywaków, zbudowane są z pojemnej komory, odpowiednio wyprofilowanej oraz wyposażonej w otwory montażowe i użytkowe. Tego typu zlewy nie są jednak stosowane w zwykłych dla tych urządzeń miejscach – jak choćby w domowych kuchniach. Stosuje się je raczej w pomieszczeniach o charakterze gospodarczym i sanitarnym – w pralniach, suszarniach, kotłowniach, spiżarniach, a także na zewnątrz pomieszczeń – w ogrodzie lub na działce. Poniżej udzielamy porad związanych z zakupem zlewu gospodarczego oraz wskazujemy na najważniejsze kryteria, którymi warto kierować się w trakcie przeglądania dostępnych zlewów. 

Zlewy gospodarcze – wysoce praktyczne i przydatne 

Zlewy gospodarcze, nazywane również komorami gospodarczymi lub zlewami technicznymi, to urządzenia wysoce przydatne. Wykorzystywane są do czyszczenia różnych sprzętów i akcesoriów, w tym narzędzi wykorzystywanych podczas pełnienia codziennych obowiązków domowych i ogrodowych. Ponadto, w zlewie gospodarczym będziesz mógł uruchomić upływ wody (najczęściej wyłącznie ziemnej), do której można podłączyć ogrodowego węża. W ten sposób zlew gospodarczy staje się przydatny podczas podlewania roślin oraz wykonywania innych prac w ogrodzie i wokół domu. 

Konstrukcja zlewów gospodarczych jest dość prosta, zwłaszcza jeśli zestawimy je ze zwykłymi zlewozmywakami. Najczęściej, są to zlewy jednokomorowe, wykonane z wytrzymałych materiałów – plastiku lub stali nierdzewnej. Rzadko spotkasz zlewy gospodarcze wykonane z innych materiałów. Tworzywa sztuczne i stal nierdzewna mają tę zaletę, że są wysoce odporne na oddziaływanie wilgoci oraz wielokrotne mycie. Dobrze także znoszą wahania temperatur, a także zmienne warunki pogodowe. 

Rzadziej wybierane są zlewy gospodarcze zawierające dwie komory lub ociekacz. Niektóre sklepy oferują także zlewy (nablatowe) wyposażone od razu w podstawę – która może mieć formę kompaktowego i dopasowanego mebla. Będziesz mógł w niej schować dodatkowe sprzęty oraz zorganizować przechowywanie akcesoriów zlewowych. 

Zlew gospodarczy dopasowany do Twoich potrzeb – czyli jaki? 

Zlewy gospodarcze warto wybierać, zwracając uwagę nie tylko na ich konstrukcję i materiały wykorzystane w produkcji, ale również na rozmiary dostępnych produktów. Pod tym względem najważniejsza jest powierzchnia samej komory, która najczęściej odpowiada rozmiarom typowych zlewozmywaków. Głębokość komory może wynosić natomiast od około 20 do nawet ponad 35 centymetrów. Z pewnością znajdziesz zlew pasujący do Twoich potrzeb, w których wykonywanie wszystkich zamierzonych obowiązków będzie przebiegać komfortowo. 

Ważny jest także sam kształt zlewu. Najczęściej jest on kwadratowy, choć znajdziesz również modele wyposażone w dodatkową komorę lub pół komorę, przez które całe urządzenie uzyskuje kształt prostokątny. Kształty okrągłe są mało przydatne i niezbyt ergonomiczne, a tym samym nie znajdują zastosowania w produkcji zlewów gospodarczych. 

Ostatnią sprawą jest sposób montażu interesującego Cię zlewu gospodarczego. Dostępne produkty można montować bezpośrednio do ściany (zlewy podwieszane) oraz na szafkach (nablatowe). W pierwszym przypadku montaż przeprowadza się za pomocą specjalnych wsporników. W drugim konieczny będzie zakup zlewu wraz z szafką lub dysponowanie własnym meblem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here