Lampy do wnętrz stylowych

Styl loft, nazywane również stylem industrialnym lub nowojorskim, jest obecnie bardzo popularny wśród osób aranżujących swoje wnętrza mieszkalne. Najważniejszymi wyznacznikami stylu loft jest nacisk na elementy warsztatowe i industrialne, utrzymanie dużych odstępów pomiędzy poszczególnymi meblami i urządzeniami, a także korzystanie z wyposażenia o określonej tonacji kolorystycznej, bądź wykonanych z wybranych materiałów. Poniżej skupiamy się na sufitowych lampach dedykowanych do pomieszczeń mieszkalnych w stylu loft. Dowiesz się jakimi kryteriami warto kierować się podczas wizyty w sklepie oraz czym powinna odznaczać się dobrej jakości lampa loftowe, która doda całemu pomieszczeniu stylu i charakteru, a jednocześnie sprawnie je oświetli. 

Lampy w pomieszczeniach loftowych – najważniejsze porady i zasady zakupu 

Lampa stanowi ważny element wielu loftowych aranżacji. Często, jest ona nawet punktem centralnym, który skupia uwagę wszystkich osób odwiedzających Twój dom lub mieszkanie. Dlatego nie należy ignorować roli, jaką odgrywa lampa w całej aranżacji. Wszystkie osoby pragnące uzyskać nowojorski efekty aranżacyjny, powinny sięgać po lampy wykonane w stylu industrialnym, o prostym kształcie i odsłoniętych elementach konstrukcyjnych. Warto unikać lamp wyposażonych w nadmierną ilość ozdób bądź w wysoce estetyczne abażury lub obudowę w innej formie. Prostota w kształcie i konstrukcji to pierwsza zasada wyboru lampy loft. 

Polecamy też zwrócić uwagę na ilość punktów świetlnych, które dana lampa posiada i przez które będzie oświetlać Twoje wnętrze. Wielu użytkowników stylu loft sięga po lampy wyposażone w przynajmniej trzy różne punkty świetlne, emitujące wiązkę światła o podobnej sile. Dobrym pomysłem mogą być również bardziej zaawansowane rozwiązania loftowe – na przykład lampy sufitowe wyposażone w liczne żarówki „edisonki”, rozchodzące się w przeciwległych kierunkach. Efekt aranżacyjny uzyskany za pomocą takiej lampy jest olśniewający. 

Lampa loft a rodzaj pomieszczenia 

Do salonu i jadalni, polecamy konwencjonalny żyrandol loft, który doda całemu pomieszczeniu uroku oraz pomoże w jego kompletnym rozjaśnieniu. Lampy sufitowe do tych pomieszczeń powinny być stosunkowo przestronne oraz dobrze radzić sobie z rozpraszaniem światła. Jeśli jedna lampa sufitowa okaże się niewystarczająca, możesz uzupełnić jej działanie o dodatkowe kinkiety ścienne. 

Do kuchni i jadalni polecamy bardziej skondensowane systemy oświetleniowe – w postaci tub LED. Systemy takie są wysoce praktyczne i przydatne w tych miejscach, gdzie wykonuje się dużą liczbę obowiązków domowych. Nakierowanie intensywnej wiązki światła na blat, stół lub zlew może pomóc w szybkim uporaniu się z wykonywanymi obowiązkami.

Do łazienek polecamy natomiast systemy LED o podwyższonym poziomie odporności na wilgoć. Systemy takie mogą mieć różnorodną formę – zarówno lamp sufitowych jak i kinkietów, a także reflektorów lub plafonów. Znajdziesz także rozwiązania mniej konwencjonalne – jak choćby taśmy LED – które mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem światła emitowanego przez lampę. Warto podkreślić, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym refleksy świetle powinny być maksymalnie relaksujące i odprężające; łazienkowe systemy LED nadają się do tego idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here