Co, jakie, ile - czyli wszystko o ubrankach dla niemowląt

Każdy rodzic chce, aby jego maluszek miał wszystko co najlepsze. Kompletując wyprawkę zawsze pojawiają się wątpliwości co jest potrzebne i w jakiej ilości. Ubranka dla niemowlaka są jednym z najczęstszych dylematów, z którymi muszą zmierzyć się młodzi rodzice.
Wybór ubranek w dużej mierze zależy od pory roku, w której dziecko pojawi się na świecie. Jednak są ciuszki, które przydadzą się zawsze. Wśród nich znajdują się:
– body z długim rękawem (około 5-6 sztuk) – najwygodniejsze zarówno dla rodziców, jak i dla niemowlęcia są te zapinane na zatrzaski, najlepiej na całej długości,
– body z krótkim rękawem (około 5-6 sztuk) – również najwygodniejsze będą te na zatrzaski,
– pajacyki (około 5-6 sztuk) – jedno z najwygodniejszych dla dziecka ubranek, świetnie sprawdzają się zarówno w dzień jak i na noc – jako piżamka,
– kaftaniki (2-3 sztuki) – przydatne na chłodniejsze dni,
– sweterek lub bluza (2-3 sztuki),
– spodenki, getry (3-4 sztuki) – najlepsze na początek najlepsze są spodnie z zakrytymi stópkami,
– rampersy (około 3-4 sztuki) – świetne sprawdzają się w lecie,
– czapeczki (około 2-3 sztuki) – warto przygotować również cieniutką czapeczkę do nakrycia główki po kąpieli,
– skarpetki (3-4 pary),
– kombinezon (1 sztuka) – lżejszy na jesień czy wczesną wiosnę, natomiast grubszy na zimę – jest idealnym rozwiązaniem na spacery,
– niedrapki (2 sztuki) – przydatne zwłaszcza na początku, kiedy maluszek ma tendencje do zadrapań.
Warto pamiętać, że takie maleństwo rośnie naprawdę szybko. Nie warto kupować całej szafy ubrań w jednym rozmiarze. Natomiast dobrym rozwiązaniem jest zakupienie tylko potrzebnych ciuszków w rozmiarach 56, jak i tych troszkę większych – 62. W razie potrzeby zawsze można dokupić brakujące sztuki.
Bardzo ważne jest również, by kupować ubrania bardzo dobre gatunkowo. Skóra noworodków i niemowląt jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego należy szukać garderoby wykonanej z bawełny, bez zbędnych zdobień, guzików czy falban. Liczy się również wygoda – zarówno dziecka, jak i dla rodzica. Najlepsze są ciuszki nieskomplikowane, nie wymagające wielkiego manewrowania dzieckiem. Maluszek musi mieć swobodę poruszania, dzięki której będzie mógł się prawidłowo rozwijać.
Wydatkiem, który jest dodatkowym ale na pewno opłacalnym, jest rożek. W rożku nie tylko będzie można swobodnie nosić dziecko, ale i bezpiecznie. Można także zainwestować w śpiworek, który zapewnia luz maluszkowi, ale i chroni go przed rozkopywaniem się, a tym samym – przed zmarznięciem.
Oczywiście kolejną ważną kwestią jest, aby (każde!) ubranka odpowiednio przygotować. Obecnie dostępny jest naprawdę spory asortyment płynów i proszku stworzonych do prania ubranek dla najmłodszych. Najlepsze będą te jak najbardziej naturalne, o neutralnym zapachu. Ponadto ciuszki muszą być bardzo dobrze wypłukane i wyprasowane.
Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne. Najważniejsze jest jednak, aby robić to z głową, najlepiej z listą zakupów w ręce która w znacznym stopniu ułatwi to zadanie. Należy mieć przede wszystkim na względzie wygodę i bezpieczeństwo maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here