Gry komputerowe dla małych dzieci

Bez komputerów nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej. To one przecież dają nam ogromne możliwości zawodowe. Dzięki nim pracujemy zdalnie, nie musząc nawet wychodzić z domu i rozwijamy swoje wirtualne biznesy, sporo na tym zarabiając. Komputery występują już wszędzie – w biurach, na recepcjach i wszystkich fabrykach oraz zakładach produkcyjnych. Doceniamy je również za ich możliwości typowo rozrywkowe, bo uwielbiamy siadać przed swoimi laptopami w chwilach, gdy dopada nas nuda lub gorszy nastrój. Odrywamy się od świat rzeczywistego, przechodząc do wirtualności i tam zajmując się pokonywaniem swoich wrogów w grach bądź przechodząc kolejne etapy w internetowych gierkach. Coś podobnego możemy zaproponować swoim dzieciom, które też przecież potrzebują ciągłej zabawy. Jeżeli chcemy nauczyć je korzystania z komputerów, zaproponujmy im gry dla małych dzieci. Jest ich naprawdę sporo! Zawsze wśród nich natkniemy się na takie programy, które będą przystosowane do wieku naszych pociech.

Oczywiście gry dla dorosłych nie są odpowiednie dla dzieci. Nie możemy więc dopuścić do sytuacji, w której dziecko przyglądałoby się naszym własnym poczynaniom, zwłaszcza jeśli sami jesteśmy miłośnikami gier strzelanek lub tych zmuszających uczestników do ręcznego pokonywania wrogów. Na szczęście producenci gier myślą zazwyczaj o różnych użytkownikach. Nie tworzą tylko i wyłącznie programów pełnych przemocy i agresji. Młodszym użytkownikom komputerów proponują proste gierki o nieskomplikowanej fabule i łatwej obsłudze. Nieraz wymagają one od gracza wyłącznie klikania myszką. Dziecko musi pokonywać różne etapy, starając się rozwiązywać kolejne zagadki czy logiczne problemy. Przez cały czas jest czymś zaskakiwane, dlatego automatycznie wciąga się w całą rozgrywkę. Możemy też poszukać gier typowo edukacyjnych, które w zabawny sposób przedstawiają maluchom świat przyrody, historii lub nawet matematyki. Jest to doskonały sposób na naukę dla maluchów opierających się przed zasiadaniem przy książkach. Wykorzystajmy więc moc komputerów, aby zachęcić swoje dzieci do rozwoju.

Gry dla małych dzieci znajdziemy w wielu przystępnych formach. Jeżeli nie mamy pewności, czy naszemu maluchowi one się w ogóle spodobają, spróbujmy najpierw poszukać ich przez Internet. Internetowe gry dostępne są zupełnie za darmo. W każdej chwili możemy je włączyć, co trwa przeważnie maksymalnie kilka sekund, i pokazać je dziecku, informując go również, jakie są zasady działania całego programu. Najlepiej początkowo bawmy się razem z nim. Dziecko, które nigdy wcześniej nie miało styczności z podobną rozrywką, może być lekko przerażone ogromną ilością zadań do wykonania, dziwnymi dźwiękami wydostającymi się z głośników komputera czy różnorodnymi barwami ujawniającymi się na ekranie. Początkowo pozwólmy mu przypatrywać się nam samym. Pokażmy, że gry dla małych dzieci są proste i przyjemne i nauczmy swoje dziecko z nich korzystać. Na pewno będzie to dla niego bardzo cenna lekcja, z której wiele zdoła wynieść na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here