Jakie zabawki dla dwulatka?

Dzieci błyskawicznie dorastają, dlatego zabawki, którymi twoje pociechy bawiły się jeszcze kilka miesięcy temu, dziś nadają się wyłącznie do wyrzucenia – maluch kompletnie nie zwraca już na nie uwagi. Jest starszy, bardziej rozwinięty, dlatego oczekuje od swoich przedmiotów znacznie więcej. Wybierając zabawki dla dwulatka, musisz tak je wybrać, by były one bezpieczne, a przy okazji wspierały ogólny rozwój twojego dziecka. Mogą kształtować jego kreatywność lub uczyć go samodzielnego myślenia. Dzięki nim dziecko zacznie zdobywać nowe umiejętności, nawet nie mając o tym pojęcia.

To, co sprawdzało się u niemowlaka, nie zadziała zbyt dobrze na dwulatka. Dziecko w wieku przedszkolnym jest już znacznie bardziej świadome swoich zachowań i potrafi samodzielnie się bawić. Klasyczne misie, stare maskotki i proste grzechotki zaczynają go nudzić. Skoro maluch bawił się nimi przez ostatnich kilkanaście miesięcy, nic dziwnego w tym, że to wszystko mu spowszedniało, a on szuka nowych wrażeń, rozglądając się za nimi po całym domu. Bierze do rąk sztućce, próbuje wspinać się na krzesła i wyciągać z szafek i zamkniętych półek najróżniejsze przedmioty, doprowadzając cię w ten sposób do szaleństwa. Nie pozwala ci pracować czy sprzątać, bo za każdym razem, gdy tylko weźmiesz do rąk coś nowego, maluszek już jest przy tobie i próbuje ci to odebrać. Zafascynowany światem chce poznać każdą rzecz, która jest dla niego nowa. Jeżeli więc na tym etapie nie chcesz, by maluch zdewastował cały dom i mieszkanie, musisz mu zaproponować takie zabawki dla dwulatka, które rzeczywiście go zaintrygują i skupią jego uwagę na czas dłuższy niż te dwie minuty.

Dobre zabawki dla dzieci w wieku dwóch lat nie muszą być wcale bardzo skomplikowane czy nietypowe. Nie musisz więc wydawać całej swojej wypłaty na specjalistyczne programy interaktywne. Nie musisz inwestować od razu w nowy komputer, aby dać dziecku szansę na zapoznanie się z wirtualnym światem. Często te najprostsze rzeczy są najlepsze. Zajrzyj więc do zwykłego sklepu z artykułami dziecięcymi i poszukaj w nich klasycznych gier planszowych. Kilkulatek nie będzie w stanie opanować zasad gry w warcaby czy szachy, ale z prostą planszówką, dostosowaną do jego wieku, spokojnie sobie poradzi. Rozrywki tego rodzaju zawsze dają maluchom wiele radości. Bo nie chodzi tu nawet o samo pokonywanie przeciwników czy zdobywanie kolejnych punktów bądź poruszanie się pionkami po planszy, ale o czas, który spędzają ze swoją rodziną. Nie możesz bowiem zostawić takiego dziecka z grą i oczekiwać, że ono się nią zajmie. Musisz usiąść przy niej razem z nim i pokazać mu, jak się z tego w ogóle korzysta. Spędzasz czas ze swoim maluchem i to wpływa pozytywnie na łączącą was relację. O to w tym wszystkim chodzi!

Najdroższe i najbardziej kolorowe zabawki dla dwulatka nigdy nie zastąpią dziecku czasu spędzonego z najbliższą rodziną – przede wszystkim samymi rodzicami. Poświęcaj go swojemu maluchowi i baw się razem z nim. Ofiaruj mu swoją miłość i pełne zaangażowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here