Rysowanie a dziecko

Każde dziecko, małe czy trochę większe uwielbia rysunki dla dzieci.
Maluszki już od najmłodszych lat, kiedy to zaczyna dopiero doskonalić im się wzrok, od razu sięgają po kolorowe obrazki.
W książeczkach, gazetach, czy zwykłe etykiety na produktach, budzą wielkie zainteresowanie małego człowieka.
Wiadomo takie małe dziecko nie potrafi jeszcze rysować, ale gdy tylko troszkę podrośnie i ta umiejętność sprawia mu wielką frajdę.
Gdy jest jeszcze na tyle małe, że nie potrafi narysować sobie obrazka, warto zasięgnąć pomocy w internecie.
Mamy tam mnóstwo stron, które oferują obrazki dla dzieci, do wydruku.
Są one bardzo fajne gdyż mamy możliwość wyboru rysunków typowo pod zainteresowanie naszego malucha. Jeden lubi to, drugi tamto, a w internecie znajdziemy wszystko, co tylko chcemy.
Taki rysunek wydrukowany można dać dziecku do kolorowania, co też odwróci i skupi na jakiś czas jego uwagę.
Wiadomo, że najlepsze będą rysunki, te które dziecko samo narysuje. Jednak na te trzeba trochę poczekać.
Nikt jednak nie uniknie zawalonego całego domu kartkami przez dzieci. Te chcą, by każdy ich rysunek gdzieś wisiał czy był przypięty.
Kiedy już nasze dziecko osiągnie umiejętność trzymania kredki, czy czegoś piszącego w ręce, musimy liczyć się też z wyrządzonymi szkodami przez takiego małego graficiarza.
Na pewno pierwszą porysowaną rzeczą w domu, będą ściany, obrusy, firanki. Tak więc miejcie na uwadze wasze maluch, kiedy to dojdą do takiego etapu.
Warto zabrać dziecko na podwórko, poszukać bezpiecznego miejsca, gdzie niema trawy i tam dać dziecku kijek i niech sobie rysuje.
Takie zabawy fajnie wpływają na dziecko, rozwijają jego wyobraźnię, no i spędza czas na dworze, dotleniający się.
Na pewno też, gdzieś na podwórku znajdziecie miejsce do rysowania kredą, czy to kostka brukowa, czy jakiś murek. To również pozwoli wam uniknąć malowania po ścianach.
Jeśli nie macie nic takiego na ogrodzie, warto zainwestować w tablicę dla dzieci. Albo zrobić taką tablicę samemu, lub wspólnie z dzieckiem. To też będzie dobrą zabawą.
Z tego co się orientuję są też farby tablicowe, którymi to można pomalować ścianę w pokoju dziecięcym. Są one w różnych kolorach, więc każdy dopasuje coś do swoich upodobań.
Taką tablica powinna świetnie się sprawdzić, dziecko ma wtedy gdzie rysować, więc nie bazgra innych miejsc, po całym domu. Jednak warto uczulić malucha, że to tylko w tym miejscu można rysować, nigdzie indziej, bo inaczej niestety czeka nas malowanie mieszkania.
Dzieci uwielbiają rysować, kiedy już nadejdzie czas przedszkolny możemy liczyć się z tysiącem laurek, robionych ręcznie i rysowanych przez naszą pociechę. Każde imieniny, urodziny i inne dni okolicznościowe będą skłaniały nasze dziecko do rysowania laurek. Czy to dla rodziców, czy dla dziadków, cioć, wujków. Wszyscy będą uszczęśliwieni rysunkami. Rysunki dla dzieci to świetna zabawa, dają dużo radości małym, a dorosłym trochę odpoczynku od rozkrzyczanego wiecznie dziecka. Tak więc pozwalajmy rysować naszym dzieciom, kiedy tylko mają na to ochotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here