Zabawki dla dziewczynek

Jesteś rodzicem, który ma dziewczynkę? Nie masz pomysłu na zabawkę dla pociechy na prezent? Jeśli podpisujesz się pod tymi pytaniami, to ten tekst jest idealny dla Ciebie!
Dzieci potrzebują rozrywki, bez niej stają się kapryśne. A co, jak nie wiesz, co dać swojemu dziecku, gdy jest dziewczynką? Więc jakie są zabawki dla dziewczynek?
Pierwszą opcją są lalki. Dzieci je bardzo lubią. Można je czesać, ubierać, robić dla nich ubrania, bawić się w dom itd. Można podzielić te zabawki na dwie grupy: pierwsza to lalki – modelki, czyli tzw. lalki Barbie. Jest to mniejsza wersja pięknej dorosłej kobiety. Druga grupa to lalki w postaci małych dzieci, nazywane przez dziewczynki dzidźkami. Rozmiarem bardziej przypominają żywego człowieka niż Barbie. Ich zabawa polega na opiekowaniu się małym dzieckiem, tak, jakby się było ich mamą. Jest to bardzo fajna zabawka – uczy u dzieci odpowiedzialności, opieki nad małymi dziećmi i obchodzenie się z nimi. Obecnie na półkach sklepowych są takie, które potrafią mówić lub mamrotać, a nawet załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Do obu rodzajów lalek można dokupić różne dodatki, takie jak domki dla Barbie, albo wózki, kołderki czy ubrania.
Inną możliwością są pluszaki. Misie, pieski, kotki – dziewczynki je kochają. Są miękkie i milusie, można je przytulić, pogłaskać, lub porobić cokolwiek innego, co się tylko zapragnie. Pluszaki są duże i małe, drogie i tanie. Można nawet samemu zrobić taką przytulankę! Wystarczy umieć szyć lub mieć maszynę do szycia i umieć ją używać, kupić jakiś ładny materiał, nić i dodatki do ozdoby, np. guziki jako oczy. Gotowe!
Kolorowanki to kolejna można by powiedzieć zabawka. Uczą precyzji i rozwijają kreatywność. Jest też cichą zabawą, więc też idealną dla rodziców.
Hulajnoga czy rowerek (na czterech kółkach) to kolejna zabaweczka dla trochę starszej dziewczynki. Zabawa jest trochę inna – jest związana z ruchem. Wpływa ona dobrze na młody organizm. A jak dziewczynka dostanie śliczny, różowy rowerek, to mogłabym się założyć, że pociecha będzie zachwycona!
Zwierzątka w postaci figurek też jest świetną zabawką dla dziewczynki. Są słodkie, malutkie, ładne. Tak samo jak dla lalek, można dokupić takie gadżety jak domek, meble czy rzeczy takie jak mydełko, kanapka bądź dozownik do mydła.
Uznaje się, że klocki są dla chłopców, ale uważam, że dziewczynki też mogą je układać. Zabawa rozwija kreatywność a dzieci ją uwielbiają. A jak dziewczynka będzie uparta i nie będzie chciała się bawić klockami z argumentacją ,,to dla chłopców”, to firmy produkujące klocki, takie jak Lego, robią edycję specjalne dla dziewczynek. Są one różowo-fioletowe o tematyce i charakterystyce typowo dziewczęcej. Dla mniejszych dzieci są wersje z dużymi klockami, więc dla młodszych i starszych zawsze coś się znajdzie!
Mam nadzieję, że udało mi się pomóc wybrać idealny prezent dla swojej dziewczynki. Opcji jest naprawdę wiele, trzeba się tylko otworzyć i wybrać idealną zabawkę dla swojego dziecka. Jednak obojętnie, co dziecko nie miało by, to najważniejsza jest miłość rodziców do nich, bo bez tego, ile zabawek by miało, będzie ono nieszczęśliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here